۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/11/02 ایران، رتبه نخست گازرسانی در سطح جهان را دارد
ایران، رتبه نخست گازرسانی در سطح جهان را دارد
سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی گفت: جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست ارائه خدمات اجتماعی از نوع گازرسانی را در سطح جهان دارد که اقدامی بسیار ارزشمند است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ علیرضا عباس‌زاده با بیان این مطلب در برنامه پرسمان رادیو خاوران، خاطرنشان کرد: استان‌های خراسان جنوبی، رضوی و شمالی در انتهای خط انتقال گاز کشور قرار دارند که با افزایش مصرف گاز در سطح کشور، با افت شدید گاز مواجه می‌شوند.
وی با اشاره به شدت و فراگیری سرما در سطح کشور و افت فشار در شبکه گاز خراسان جنوبی، اظهار داشت: با برودت هوا و افزایش مصرف، شاهد افت فشار در شبکه گاز استان بودیم که باعث شد برخی مناطق انتهای خط رو به خاموشی برود اما ما نسبت به قطع گاز در مناطق اقدام نکردیم.
معاون استاندار افزود: در یکی دو هفته اخیر هرچقدر گاز در شبکه وجود داشت در اختیار مردم بود اما در برخی مناطق به دلیل افت فشار امکان بهره‌برداری از گاز داخل شبکه برای مردم میسر نشد، لذا در برخی مناطق بیرجند، نهبندان، بشرویه و طبس چند ساعتی را به این شکل مردم گاز نداشتند.
عباس‌زاده بیان کرد: در صورت قطعی گاز سراسری و بستن مسیرهای گازرسانی باید برای اتصال دوباره، علمک تک تک مشترکین دوباره تست ‌شود.
وی عنوان کرد: در چند روز اخیر به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف گاز گاه در برخی مناطق استان افت فشار به زیر 50 پی اس آی هم رسید که با اقدامات فنی شرکت گاز استان علیرغم افت فشار حداقل گاز موجود در شبکه مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا قطعی گاز را در استان نداشته باشیم.
سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی استان به تلاش نیروهای امداد گاز در خدمات‌رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: تیم‌های امدادی شرکت گاز در دمای منفی 12 تا 15 درجه اقدامات فنی را در راستای پایدارسازی شبکه گاز انجام می‌دهند تا فشار گاز در خطوط حفظ شود که این اقدام جهادی قابل تقدیر است.
عباس زاده ضمن تشکر از صبوری و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز استان، گفت: گاز، شبکه سراسری و ملی است و مردم بدانند بزرگترین اتفاق در زمینه گازرسانی رقم خورده و در حال حاضر 98 درصد مردم کشور از نعمت گاز برخودار هستند.
معاون استاندار با اشاره به جشن پایان گازرسانی به تمام شهر ها و روستا های خراسان جنوبی در هفته دولت، بیان کرد: برای تأمین گاز روستاهای مناطق مرزی استان سه هزار کیلومتر خط انتقال گاز اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی در یک سال گذشته 400 روستای جدید با هزینه‌های بالا گازرسانی شده، گفت: این حجم کار در استان اقدامی جهادی و قابل تقدیر است.
به گفته وی؛ گازرسانی به 167 روستای بالای 20 خانوار استان مصوبه سفر اول رئیس جمهور بود که به خوبی و به سرعت اجرایی شد و به عنوان اقدامی بزرگ و ‌مؤثر در کارنامه دولت سیزدهم به ثبت رسیده است.
معاون استاندار با بیان اینکه برخی معاندین به دنبال سیاه‌ نمایی اقدامات نظام هستند، گفت: معاندین گاه این افت فشار گاز را که با توجه به فراگیری و شدت سرما دقیقاً دلیل علمی دارد، مورد تمسخر قرار می‌دهند در حالی این افت فشار نه تنها نشان از ضعف نیست بلکه نشان دهنده گستردگی خدمات در سطح کشور است.
عباس‌زاده عنوان کرد: در حالی که تکلیف قانونی ما گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار است بسیاری از روستا های زیر 20 خانوار استان هم از نعمت از گاز برخوردار می باشند .
وی با اشاره به قطع گاز صنایع استان در راستای پایداری گاز بخش خانگی، بیان کرد: همراهی واحدهای صنعتی و تولیدی در این زمینه قابل تقدیر است.
تعداد بازدید: 48
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal