۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1401/08/29 موضوع شهر شدن روستاهای امیرآباد و حاجی‌آباد بیرجند در دست اقدام
موضوع شهر شدن روستاهای امیرآباد و حاجی‌آباد بیرجند در دست اقدام
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: موضوع شهر شدن روستاهای امیرآباد و حاجی‌آباد بیرجند در مراحل پایانی قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ عباس‌زاده با بیان این مطلب در نشست کارگروه فراقوه‌ای پیشگیری و مقابله با زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: این دو منطقه استعداد شهر شدن را دارند لذا پیگیر ارتقاء آنها به نقطه شهری هستیم.
وی با اشاره به درخواست‌های مردمی برای ارتقاء امیرآباد و حاجی‌آباد به نقطه شهری، تصریح کرد: استان هم با این موضوع موافق است لذا پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته و با کمک مشاور طرح تهیه و مراحل قانونی انجام شده است.
معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: شاهد تعداد اندکی کانون‌های ساخت و ساز غیرمجاز در استان هستیم که مقرر شده دستگاه‌های اجرایی با شدت و قوت بیشتری نسبت به اعمال قانون درخصوص این تخلفات ورود پیدا کنند و در همان مراحل اولیه، از ساخت بناها جلوگیری شود.
عباس زاده با بیان این که گزارش دستگاه‌های اجرایی نشان می‌دهد که از نظر رصد ساخت و سازهای غیرقانونی در مرحله خوبی هستیم، اظهار داشت: هشدارهای لازم به افراد داده شده که در صورت توجه نکردن، با حکم قضایی برخورد قانونی انجام می‌شود.
وی روستاهای امیرآباد و حاجی‌آباد را از کانون‌های مهم ساخت و سازهای غیرمجاز در مرکز استان عنوان کرد و متذکر شد: برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در این مناطق در دستور کار است.
معاون عمرانی استاندار با تأکید بر این که پیشگیری مهمترین وظیفه در قبال ساخت و سازهای غیرمجاز است، گفت: اگر سیاست‌های پیشگیرانه جواب ندهد با حکم قضایی برخورد و نسبت به قلع و قمع مستحدثات غیرقانونی اقدام خواهد شد.
وی افزود: یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی کشور ساخت و سازهای غیرمجاز است، زیرا برخی افراد سودجو تمایل دارند برای نیازهای شخصی قواعد را رعایت نکنند و نسبت به ساخت و ساز غیر مجاز اقدام می کنند.
عباس‌زاده گفت: این قبیل ساخت و سازها از نظر اجتماعی و فنی اشکالات زیادی دارد زیرا در کنار آن تخلفات زمین‌خواری و کوه‌خواری هم مشاهده می‌شود که جزو منابع طبیعی و ثروت‌های عمومی مردم است.
وی با بیان اینکه این بی‌توجهی‌ها منجر به بروز مشکلات زیادی در سطح کشور می‌شود، ادامه داد: در خراسان جنوبی به نسبت بقیه مناطق کشور این نوع تخلفات به مراتب کمتر است و شاهد رعایت بیشتر قواعد ساخت و ساز توسط مردم هستیم.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: به‌صورت نادر در بخش‌هایی از استان برخی افراد به قواعد ساخت و ساز بی‌توجه هستند لذا در حاشیه برخی شهرها به‌ویژه مرکز استان شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم.
وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی الزام قانونی برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز دارند، افزود: این قبیل ساخت و سازها آثار سوء بر زندگی مردم گذاشته لذا مشکلات زیست‌محیطی، فنی، روانی و بهداشتی ایجاد می‌کند.
عباس‌زاده تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلفند براساس قانون با زمین‌خواری و ساخت و ساز غیر مجاز برخورد کنند چون این مسئله به نفع عموم مردم و حتی متخلفان است تا در آینده دچار مشکلات عدیده نشوند.
تعداد بازدید: 77
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal