۱۴۰۰ شنبه ۱۳ آذر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/09/04 نهادینه سازی فرهنگ راهنمایی و رانندگی در کودکان با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش
نهادینه سازی فرهنگ راهنمایی و رانندگی در کودکان با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش، فرهنگ ترافیک و راهنمایی و رانندگی را در فرزندانمان نهادینه کنیم .
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی خوب است اما زمانی می تواند مؤثر واقع شود که مستمر و دنباله دار باشد لذا باید از دوران کودکی به این مهم همت گمارد، اگر چه این موضوع زمان بر است، اما آثار مؤثرتری را به دنبال خواهد داشت.
وی به مقایسه هزینه اخذ گواهینامه در ایران با کشورهای پیشرو جهان در این زمینه اشاره کرد و گفت: افراد متقاضی دریافت گواهینامه در کشورهای پیشرفته باید حداقل سه الی چهار ماه وقت بگذارند تا آموزش های رانندگی در سرما ، یخبندان ،خیابان ، جاده و... را فرا بگیرند.
معاون استاندار تصریح نمود: این فرآیند نشان می دهد که ما در بحث های آموزشی بسیار غفلت کرده ایم که نتیجه آن افزایشی شدن آمار تصادفات و فوتی ها در کشور ماست.
فرهادی افزود: باید در آزمون های اخذ گواهینامه تجدید نظر شود زیرا این آزمون سال های سال بدون تغییر در حال برگزاری است.
وی متذکر شد: استان باید در این زمینه پیشنهادی را به کشور ارائه دهد تا آموزش ها درست واصولی انجام گیرد.
معاون استاندار درخصوص تصادفات ناشی از برخورد شتر گفت و اظهار داشت: پلیس راه در بسیاری از مواقع در محور های محل تردد شتر به رانندگان تذکر می دهد که اقدام ارزشمند و خوبی می باشد و اطلاع رسانی به ویژه به مسافرینی که وارد استان می شوند، می تواند تصادفات ناشی از برخورد با شتر را کاهش دهد.
فرهادی با اشاره به آمار بالای تصادفات در محورهای فرعی و راه های روستایی گفت: در زمان اجرای طرح هادی در روستاها علائم ورودی و خروجی به محورهای مواصلاتی باید نصب شود.
به گفته وی؛ در محل هایی که قبلاً طرح هادی اجرا شده و یا از طرح هادی برخوردار نیستند باید به کمک دهیاری ها و از محل ماده 23 جرایم اجرا گردد.
فرهادی ادامه داد: در مواقع بحرانی همچون وقوع سیل، بارش برف و... شهرداری ها و دهیاری ها باید تجهیزات خود را آماده داشته باشند تا در صورت نیاز در اختیار اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار گیرد.
معاون استاندار درخصوص محور بیرجند- شوشود نیز گفت: این محور اگر چه در حال حاضر راه فرعی است، نباید به عنوان راه روستایی در نظر گرفته شود،چرا که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مدت هاست به عنوان راه اصلی در نظر گرفته شده است.
فرهادی ادامه داد: این موضوع از کمیسیون کشوری مربوطه پیگیری شده اما به دلیل عدم تشکیل کمیسیون مربوطه از سال 97 هنوز رسماً ارتقاء نیافته است.
وی خاطر نشان کرد: در راستای تداوم آموزش ها بویژه در برف و یخبندان کلیپی که جمعیت هلال احمر استان در همین زمینه آماده کرده در صدا و سیما پخش شود و در فضای مجاری نیز جهت استفاده عموم مردم منتشر گردد.
معاون استاندار تأکید کرد: در بحث برخورد با شتر ادارات کل جهاد کشاورزی، امور عشایری و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نسبت به پیگیری گردنبند و شبرنگ برای شتر ها اقدام نمایند تا بدین وسیله از تعداد تصادفات شتر با وسایل نقلیه در استان کاسته شود.
فرهادی در پایان در خصوص کمربندی زیرکوه و بلوار ورودی ماژان نیز دستورات لازم را صادر نمود.
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal