۱۴۰۰ جمعه ۲۶ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/06/01 افتتاح و کلنگ زنی 1053 پروژه در هفته دولت
افتتاح و کلنگ زنی 1053 پروژه در هفته دولت
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از افتتاح و کلنگ زنی هزار و 53 پروژه در هفته دولت امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با اعلام این خبر در نشست خبری ویژه هفته دولت خاطرنشان کرد: مبلغ اعتبار هزینه و پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ها هزار و 614 میلیارد تومان می باشد.
وی ادامه داد: از مجموع این پروژه ها 880 مورد با اعتباری معادل 827 میلیارد تومان به بهره برداری می رسند و تعداد 173 پروژه با پیش بینی اعتبار 787 میلیارد تومان کلنگ زنی می شوند.
معاون استاندار گفت: از مجموع این پروژه ها، 381 پروژه در مناطق شهری و 672 پروژه در حوزه روستایی افتتاح یا کلنگ زنی می شوند.
فرهادی تأکید کرد: بیشتر بودن تعداد پروژه های روستایی نشان دهنده نگاه ویژه دولت به مناطق روستایی و عشایری است.
وی با تأکید بر این که سیاست دولت دوازدهم بر این بود که پروژه جدید، کمتر شروع شود، گفت: اهتمام دولت بر هدایت منابع اعتباری به سمت تکمیل پروژه های نیمه تمام بود.
معاون استاندار به مقایسه پروژه های هفته دولت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پرداخت و گفت: تعداد پروژه های قابل افتتاح امسال 880 مورد است که در مقایسه با هزار و 80 پروژه ای که سال گذشته به بهره برداری رسیده، کمتر می باشد.
فرهادی متذکر شد: سیاست دولت بعد از دهه فجر سال 99 بر این بود که پنجشنبه های هر هفته، تعدادی از پروژه های تکمیل شده را افتتاح می کرد، به این ترتیب، بخش عمده ای از پروژه ها به بهره برداری رسیده و مثل گذشته برای برنامه های هفته دولت تجمیع نشده اند.
وی تأکید کرد: هدف غایی و رویکرد مهم در این اقدام، پاسخ به مطالبات مردمی بوده و اینکه جامعه هدف، از آن پروژه بهره مند شوند.
معاون استاندار به شاخص ترین پروژه های قابل افتتاح در این ایام اشاره کرد و گفت: بهره برداری از پروژه گازرسانی به 47 روستا،‍ 26 واحد صنعتی و پروژه های مسکن محرومین و اقدام ملی در سطح استان با اعتباری بالغ بر 129 میلیارد تومان، ترمیم و بهسازی جاده ها و مسیرهای اصلی و فرعی استان در قالب اجرای 19 پروژه با اعتباری بالغ بر 74 میلیارد تومان، افتتاح مرحله اول پروژه آبرسانی به محلات عشایری چاه مسافر شهرستان طبس با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان و بهره برداری از 21 پروژه زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان، بخشی از برنامه های هفته دولت می باشد.
فرهادی ادامه داد: اصلاح، تعمیر، بهسازی و توسعه شبکه توزیع برق در سطح استان در قالب اجرای 255 پروژه با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان، بهره برداری از فاز 2 طرح های بیابان زدایی (مالچ پاشی به همراه نهالکاری) واقع در مسجد شکر شهرستان طبس با اعتبار هزینه شده 70 میلیارد تومان، بهره برداری از پروژه برقرسانی به روستای نایبند شهرستان طبس با اعتباری بالغ بر 7.5 میلیارد تومان و افتتاح کشتارگاه صنعتی دام و شترمرغ شرکت آریا آرک شرق واقع در شهرستان خوسف با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان (سرمایه گذاری 40 میلیارد تومانی بخش خصوصی) و ایجاد اشتغال پایدار برای 120 نفر از دیگر پروژه هایی است که در این هفته افتتاح می شوند.
وی تصریح نمود: کارخانه کنسانتره آهن شرکت پاپک پارسیان با سرمایه گذاری 30 میلیارد تومانی در شهرستان طبس و ایجاد اشتغال پایدار برای 35 نفر، سایت پسماند شهرداری بیرجند با اعتباری بالغ بر 10.5 میلیارد تومان ، اجرای طرح هادی 18 روستا با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان و نیز کارخانه خط دانه بندی منیزیت تگسیاه با سرمایه¬گذاری 22 میلیارد تومانی شرکت معدنی مواد نسوز بیرجند واقع در شهرستان نهبندان نیز در این هفته به بهره برداری می رسند.
معاون استاندار سپس به پروژه های شاخصی که در این ایام کلنگ زنی می شوند، اشاره کرد و گفت: در این هفته، عملیات اجرایی تعریض و بهسازی محور سربیشه-درح-مرز ماهیرود با پیش بینی اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان، احداث کارخانه تولید اسلب سرامیکی و کاشی ساختمانی کفی پرسلانی لعاب دار شهرستان خوسف با پیش بینی سرمایه گذاری 550 میلیارد تومان و نیز گازرسانی به 3 روستا،‍ 108 واحد صنعتی و پروژه های مسکن محرومین و اقدام ملی در سطح استان با پیش-بینی اعتباری بالغ بر 33 میلیارد تومان آغاز می شود.
فرهادی تأکید کرد: آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه احداث واحد یکصد هزار تنی کنسانتره آهن شهرستان زیرکوه با پیش بینی سرمایه گذاری 60 میلیارد تومان، احداث مجتمع گردشگری شهر حاجی آباد با پیش بینی اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان و احداث سایت تلفن همراه در نقاط روستایی شهرستان بیرجند با پیش بینی اعتبار 10 میلیارد تومان از دیگر برنامه های این هفته می باشند.
به گفته وی؛ این پروژه ها به لحاظ حجم اعتبارات، جامعه هدف و گستردگی به عنوان پروژه های شاخص تعیین شده اند.
وی اظهار داشت: شهرستان درمیان با 118 مورد ، بیشترین پروژه های قابل افتتاح و فردوس با 39 مورد، بیشترین پروژه های آماده برای کلنگ زنی را دارند.
معاون استاندار با تأکید بر رغبت سرمایه گذاران به حضور و سرمایه گذاری در استان، خاطرنشان کرد: این رغبت در پروژه هایی که برای افتتاح یا کلنگ زنی در هفته دولت تعیین شده اند، به خوبی مشهود است.
فرهادی درخصوص علت این حضور پررنگ نیز گفت: این حضور و مشارکت بخش خصوصی از پیامدهای مطلوب ستاد توسعه خاوران است که به عنوان طرح ابتکاری شخص استاندار توانسته شرایط را برای فعالیت سرمایه گذاران، مساعدتر نماید.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی کار و محدودیت منابع مالی، اجرای پروژه ها با تکیه بر توان بخش دولتی به تنهایی بسیار زمان بر می باشد.
به گفته وی؛با ورود بخش خصوصی و متعهد شدن آنها در تحقق مسئولیت های اجتماعی خود، شاهد توسعه روزافزون استان خواهیم بود.
معاون استاندار در پایان از زحمات پیمانکاران و مشاورین استان تشکر کرد و گفت: با وجود کاستی های فراوان؛ کمبود منابع مالی دستگاه ها، تأخیر در پرداخت مطالبات و تبعات بیماری کوید 19 که عرصه را برای ادامه فعالیت تنگ کرده بود اما پیمانکاران و مشاوران با جدیت به کار خود ادامه دادند.
فرهادی تأکید کرد: با ادامه این روند که شتاب بخشی به روند اجرای پروژه ها را به همراه دارد، شاهد نتیجه دهی هر چه سریعتر طرح ها و برنامه های دستگاه های اجرایی خواهیم بود.
تعداد بازدید: 149
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal