۱۴۰۰ جمعه ۲۶ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/06/01 خلأ قانونی، مشکل اصلی مجموعه ورزشی 15 هزار نفره غدیر بیرجند
خلأ قانونی، مشکل اصلی مجموعه ورزشی 15 هزار نفره غدیر بیرجند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: خلأ قانونی، مشکل اصلی تأمین اعتبار نگهداری مجموعه ورزشی 15 هزار نفره غدیر بیرجند است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در جلسه بررسی مسایل و مشکلات پروژه های ورزشی استان خاطرنشان کرد: طبق قانون، مجموعه های ورزشی با ظرفیت بالای 2 هزار و 500 نفر از محل اعتبارات استانی تأمین اعتبار نمی شوند و پروژه غدیر نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی با اشاره به این که پروژه ورزشی غدیر از جمله پروژه های طرح مهر ماندگار است که در کلیه استان ها احداث شده، تصریح نمود: قانون گذار برای نگهداری، تعمیر و بهسازی این پروژه ها، ردیف اعتباری خاصی را در بودجه ندیده است.
به گفته وی؛ همین موضوع سبب شده نگهداری این مجموعه ها با مشکلات عدیده ای مواجه شود.
معاون استاندار متذکر شد: سال گذشته از مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای شهرستان، 300 میلیون تومان تخصیص یافت که 94 درصد آن اوراق بود و به عبارتی تنها یک سوم آن تأمین شد.
فرهادی خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار در حالی به مجموعه ورزشی غدیر تزریق شد که نگهداری این پروژه سالی 600 میلیون تومان هزینه در بردارد.
وی ادامه داد: علیرغم همه محدودیت ها و معذوریت ها، امسال از محل اعتبارات استانی و 27 صدم درصد ورزش، اعتباراتی برای پروژه های ورزشی شهرستان بیرجند درنظرگرفته شده که از همین محل بخشی از هزینه های نگهداری مجموعه ورزشی غدیر پوشش داده خواهد شد.
معاون استاندار گفت: با توجه به این که این مشکل مربوط به تمام پروژه های مشابه در همه استان هاست، لذا این موضوع باید به طور ویژه در دستور کار وزارت ورزش و جوانان و نیز مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.
فرهادی با تأکید بر هزینه های سنگین نگهداری، تعمیر و بهسازی پروژه های ورزشی، اظهار داشت: این موضوع باید در قالب لایحه به گونه ای پیگیری شود که به این گونه پروژه ها ردیف اعتباری مستقلی اختصاص یابد.
به گفته وی؛ باید برای تأمین اعتبارات مورد نیاز و چارت اداری پروژه ای با 56 هزار مترمربع مساحت که سرمایه ای ملی است، تصمیم درستی گرفته شود.
معاون استاندار، ورود رسانه های استان به موضوع مجموعه 15 هزار نفری آزادی را قابل تقدیر خواند.
فرهادی اظهار امیدواری کرد؛ با رسانه ای شدن این موضوع، حوزه های تصمیم گیر، وزارتخانه و مجلس به این مسئله ورود کنند و مشکل اساسی کلیه پروژه های مشابه مرتفع گردد.
وی ضمن تشکر از حوزه ورزش و جوانان استان به جهت اقداماتی که در راستای توسعه زیرساخت های ورزشی استان انجام شده، گفت: اقدامات اداره کل ورزش و جوانان استان سبب شده مردم در دورترین نقاط استان از امکانات ورزشی بهره مند شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان نیز در این جلسه ضمن توضیح جامع و کاملی درخصوص وضعیت پروژه غدیر، گفت: رفع مشکلات این پروژه که در سال 96 و به صورت ناقص به بهره برداری رسید، همواره از دغدغه های ما بوده و هست.
عزیزی ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود، چندین پیشنهاد مطرح شده که نتیجه دادن هر کدام از آنها می تواند مثمر باشد.
وی با اشاره به نیاز آبی 600 هزار لیتر در هفته چمن این مجموعه تصریح نمود: برای احیای چمن این زمین برنامه ریزی شده است.
تعداد بازدید: 151
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal