۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۴ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/04/27 مقاوم سازی 52 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان
مقاوم سازی 52 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: با اقداماتی که طی سال های اخیر صورت گرفته، در حال حاضر 52.1 درصد خانه‌های روستایی استان، مقاوم‌سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال 1395، بیش از 88 هزار واحد مسکونی در هزار و 750 آبادی استان داریم.
وی با اشاره به این که 46 هزار و 272 واحد روستایی در استان مقاوم‌سازی شده، ادامه داد: از این تعداد 16 هزار واحد قبل از سال 1384 و 30 هزار واحد نیز بعد از آن، مقاوم‌سازی شده اند.
به گفته وی؛ با احتساب این آمار، 52.1 درصد خانه‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده که معادل 52 درصد میانگین کشوری است.
معاون استاندار با تشکر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جهت اقدامات شایسته ای که در این زمینه انجام داده، گفت: از سال 98 و با آغاز عملیات اجرایی ساخت 11 هزار واحد مسکونی، انقلابی در حوزه مسکن استان رخ داد.
فرهادی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده با سازمان برنامه و بودجه کشور برای احداث این واحدها، خاطرنشان کرد: در راستای این تفاهم نامه، طی سال های 98 و 99، مبلغ 500 میلیارد تومان در قالب تسهیلات و 305 میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض به افراد متقاضی واجد شرایط پرداخت شده است.
وی تأکید کرد:تاکنون از این تعداد، 8 هزار واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده است.
به گفته وی؛ با عنایت به این که تسهیلات مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال 1400 مبلغ 100 میلیون تومان شده، تعداد 4 هزار و 500 فقره تسهیلات نیز برای استان پیش‌بینی شده که تاکنون تعداد هزار و 400 فقره با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله ابلاغ شده است.
معاون استاندار ادامه داد: طی تفاهم‌نامه ای با بهزیستی برای خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو عضو معلول نیز 158 فقره تسهیلات پرداخت شده است.
فرهادی افزود: درخصوص تأمین مسکن ایتام نیز با کمیته امداد امام خمینی(ره) تفاهم نامه ای منعقد شده و علاوه بر تسهیلات بانکی، زمین رایگان و 50 میلیون تومان کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می شود.
وی از تأمین زمین مناسب برای مسکن طلاب استان نیز خبر داد.
معاون استاندار با اشاره به اینکه از سال 1384 تاکنون 4 هزار و 379 واحد در حوادث قهریه مختلف آسیب دیده اند، گفت: این تعداد واحد با اعتبار 46 میلیارد تومان بازسازی شده اند.
فرهادی خاطرنشان کرد: در سال 98 تعداد 158 واحد با اعتبار 6 میلیارد و 400 میلیون تومان و در سال 99 نیز 91 واحد با اعتبار 4 میلیارد و 400 تومان احداث شده است.
وی درخصوص اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی مسکن گفت: سهمیه خراسان‌جنوبی از مجموع 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن 2 هزار و 450 واحد مسکونی بوده که از این تعداد هزار و 607 واحد برای شهرهای زیر 100 هزار و هزار و 383 واحد نیز برای شهرهای بالای 100 هزار نفر بوده است.
معاون استاندار ادامه داد: پروژه های طرح اقدام ملی در تمامی شهرهای استان با روند قابل قبولی در حال اجراست.
فرهادی اظهار داشت: تنها در شهر بیرجند و به جهت اختلاف نظر اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری در روند صدور پروانه ساختمانی، کار به کندی پیش می رود که این موضوع از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال پیگیری است.
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal