۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۴ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/04/26 خراسان جنوبی، پیشرو در صدور مجوزهای بی نام
خراسان جنوبی، پیشرو در صدور مجوزهای بی نام
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت : خراسان جنوبی از استان های پیشرو در صدور مجوزهای بی نام سرمایه گذاری است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در برنامه "شب های زعفرونی" شبکه خاوران خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست های ستاد توسعه خاوران و به ابتکار شخص استاندار، موضوع صدور مجوزهای بی نام در راستای تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران به طور ویژه دنبال شد.
وی ادامه داد:برنامه های ستاد توسعه خاوران با محوریت شعار سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها" ، و به منظور رفع موانع از مسیر تولید و اشتغال در استان تدوین و اجرا می شود.
به گفته وی؛ تعیین شعار سال، یک نام گذاری به تنهایی نیست بلکه ریل گذاری و سیاست گذاری برای به حداقل رساندن مشکلات کشور در همه زمینه ها می باشد.
معاون استاندار درخصوص روال عادی که هر سرمایه گذار باید برای شروع فعالیت خود طی کند، گفت: متقاضی باید موافقت اصولی طرح مورد نظر خود را از دستگاه مربوطه اخذ نماید، سپس متناسب با طرح پیشنهادی، زمین مورد نیاز را تعیین و معرفی نماید.
فرهادی ادامه داد:متقاضی مکلف است استعلام های 15-17 گانه مرتبط با موضوع فعالیت و زمین مدنظر خود را از دستگاه های مختلف اخذ کند که گاه این پروسه به تناسب نوع کار 9 ماه تا یک سال زمان می برد.
وی تصریح نمود: بارها این اتفاق افتاده که تا زمانی که آخرین استعلام دریافت می شود، اعتبار استعلام اولیه منقضی می گردد و نگرانی هایی برای سرمایه گذار به همراه دارد.
به گفته وی؛ همین نگرانی ها گاه سبب انصراف سرمایه گذاران از ادامه فعالیت می شود.
معاون استاندار با اشاره به این که تاکنون بیش از 100 طرح سرمایه گذاری در ستاد شناسایی شده، خاطرنشان کرد: برای هر کدام از این طرح ها، متناسب با نوع فعالیت و بر اساس اطلاعات GIS دستگاه ها، زمین مورد نظر مکان یابی می شود.
فرهادی ادامه داد: دستگاه ها مکلفند حداکثر تا یک ماه پاسخ استعلام های مربوطه را ارائه نمایند و بعد از تکمیل شدن استعلام ها، مجوز بی نام صادر می شود.
وی با اشاره به این که اطلاعات طرح های سرمایه گذاری و مجوزهای بی نام بر روی سایت ستاد توسعه خاوران بارگزاری می شود، تأکید کرد: متقاضیان سرمایه گذاری می توانند با مراجعه به این سایت از طرح ها و مجوزها مطلع شوند و متناسب با سرمایه ای که دارند، برای سرمایه گذاری اقدام نمایند.
به گفته وی؛ از آن جایی که دریافت برخی استعلام ها، پرداخت هزینه دارد، همه این هزینه ها به مجوز ضمیمه می شود و متقاضی بعد از دریافت مجوز بی نام این هزینه ها را می پردازد.
معاون استاندار متذکر شد: با توجه به این که همه پروسه طی شده، متقاضی نیاز به مراجعه به دستگاه ها و دریافت استعلام خاصی ندارد، تنها کاری که در این مرحله صورت می گیرد، این است که مجوز به نام فرد متقاضی، ثبت می شود.
فرهادی اظهار داشت: این فرآیند در حال حاضر برای طرح های ستاد توسعه انجام می شود اما به جهت رفع دغدغه سرمایه گذار، امکان تسری آن به دیگر طرح ها حتی در بخش خصوصی هم وجود دارد.
وی، خراسان‌ جنوبی را جزیره ای کمتر شناخته شده خواند و گفت: از وظایف بسیار ارزشمند ستاد توسعه این است که تمام ظرفیت ها را به خوبی معرفی می کند.
به گفته وی؛ از اقدامات خوب ستاد توسعه، راه اندازی قرارگاه پشتیبانی ها و مانع زدایی هاست که نشان می دهد تنها در بدو ورود برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن نمی شود، بلکه در ادامه راه و حین کار هم در کنارش هستیم و مشکلاتش را پیگیری می کنیم.
تعداد بازدید: 106
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal