۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/01/26 استفاده بهینه از منابع موجود آبی، در صدر برنامه ها
استفاده بهینه از منابع موجود آبی، در صدر برنامه ها
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: استفاده بهینه از منابع موجود آبی، باید در صدر کارها قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ محمد فرهادی با بیان این مطلب در جلسه شورای حفاظت از منابع آب ،کارگروه سازگاری با کم آبی استان خاطرنشان کرد: تلفیق دو کارگروه نشان دهنده اشتراکات این دو حوزه می باشد.
وی به تشکیل قرارگاه آب در استان به دستور استاندار اشاره کرد و گفت: وظیفه اصلی این قرارگاه، تأمین آب شرب مردم در مناطق شهری و روستایی استان می باشد، لذا همه مدیران این حوزه باید مسائل حوزه آب را با مسئولیت ویژه ای دنبال نمایند.
معاون استاندار به تغییر اقلیم در دنیا اشاره کرد و گفت: افزایش 3.3 درصدی دمای هوا مؤید به صدا درآمدن زنگ خطر خشکسالی در استان بوده و نشان دهنده این واقعیت است که سال سختی در انتظار ماست.
فرهادی با اشاره به راهکارهای مورد نظر در راستای مبارزه با خشکسالی اظهار داشت: استفاده بهینه از منابع موجود باید در صدر کارها قرار گیرد.
وی به لزوم برنامه ریزی جدی برای استفاده از کنتور هوشمند اشاره کرد و متذکر شد: استفاده از کنتور هوشمند باید با جدیت دنبال شود.
معاون استاندار، یکی دیگر از راهکارهای مقابله با خشکسالی را تغییر الگوی کشت معرفی کرد و یادآور شد: با معرفی کشت های جایگزین و با میزان مصرف آب کمتر ،کشاورزان از سود بیشتری بهره مند می شوند.
فرهادی به لزوم انجام کار فرهنگی توسط سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه تأکید کرد و ادامه داد: لزوم فرهنگ سازی برای جامعه هدف جهاد کشاورزی، بیش از پیش احساس می شود.
وی با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت جامعه دانشگاهی در جلسات این شورا، گفت: باید بین دستگاه‌های اجرایی و جامعه دانشگاهی و همچنین بین صنعت و دانشگاه، پیوند برقرار شود تا تجربیات دستگاه های اجرایی و دانش دانشگاهیان در راستای ارتقاء سیستم قرار گیرد .
معاون استاندار از لزوم استفاده از پساب در بخش صنعت گفت و اظهار داشت: 220 لیتر آب بر ثانیه پساب از تصفیه خانه هدر می رود که باید با استاندارد سازی، از آن در صنعت و کشت برخی محصولات خاص کشاورزی استفاده کرد.
تعداد بازدید: 121
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal