۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ ارديبهشت
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/08/28 تلاش برای جذب صددرصدی سهمیه مسکن شهری و روستایی
تلاش برای جذب صددرصدی سهمیه مسکن شهری و روستایی
تلاش برای جذب صددرصدی سهمیه مسکن شهری و روستایی
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ میر جعفریان با بیان این مطلب در جلسه شورای راهبری تأمین مسکن استان خاطرنشان کرد: احداث 6 هزار واحد مسکن شهری و روستایی ویژه اقشار خاص و بهسازی واحدهای مسکونی موجود در بافت های فرسوده از اقدامات شایسته استان است.
وی ادامه داد: متقاضیان در این طرح از 50 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و 30 میلیون تومان کمک بلاعوض تفاهمنامه فی مابین استانداری ، سازمان برنامه و بودجه و بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور برخوردار می شوند.
معاون استاندار تصریح نمود: تاکنون 3379 نفر، تقاضای خود را برای استفاده از این تسهیلات اعلام نموده اند.
میرجعفریان گفت: بر اساس مصوبه جلسه قبل شورای راهبری مسکن استان،مقررشد فرمانداران در بازه زمانی 10 روزه نسبت به جذب هزار و 700 واحد باقیمانده اقدام نمایند.
وی ادامه داد: طبق تصمیم اعضا در جلسه امروز، مقرر شد سهمیه این واحدها در بخش مسکن روستایی تخصیص داده شود.
به گفته وی؛ سهمیه هر شهرستان از این واحدها تعیین شده و فرمانداران می بایست طی بازه زمانی 15 روز این سهمیه را جذب نمایند.
معاون استاندار گفت: طبق مصوبه شورای مسکن استان، چنانچه سهمیه منطقه ای جذب نشود، آن سهمیه به دیگر شهرستان ها اختصاص خواهد یافت.
میرجعفریان تأکید کرد : هدف از این تصمیم، جذب کامل اعتبارات مسکن شهری وروستائی در استان می باشد.
وی با اشاره به شرایط کرونایی اظهار داشت: از طریق فرمانداری ها و بخشداری ها به دهیاری ها اجازه داده می شود که پرونده ها را در محل روستا تشکیل داده به بنیاد مسکن ارائه نمایند.
به گفته وی؛ بنیاد مسکن بعد از تکمیل پرونده ها، آن ها را به بانک ارسال می دارد و با تعیین برنامه زمان بندی، متقاضیان برای مراجعه به بانک از طریق ارسال پیامک یا طی تماس تلفنی فراخوان می شوند تا از تجمع در محیط بانک جلوگیری شود.
معاون استادار به تخفیف 50 درصدی پروانه های ساختمانی نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان متعهد به رعایت این مصوبه می باشند.
میرجعفریان از تصمیم شورای مسکن در راستای حمایت از متقاضیان مهاجرت به روستاها هم گفت و اذعان داشت: بر اساس این تصمیم چنان چه فردی قصد بازگشت و سکونت دائم در روستا را داشته باشد از تسهیلات و امکانات دولتی بهره مند می شود.
به گفته وی؛ شرط برخورداری از امکانات و تسهیلات دولتی، مهاجرت معکوس و سکونت دائم در مناطق روستایی است.
شایان ذکر است: شورای راهبری تأمین مسکن استان با حضور تصویری کلیه فرمانداران و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.
باتوجه به گذراندن دوره نقاهت احتیاطی و منفی شدن تست کرونای معاون استاندار، میرجعفریان خود ریاست جلسه را به عهده داشت.
تعداد بازدید: 278
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal