۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/02/30 باید قطار توسعه استان را با سرعت بالا به مقصد برسانیم
باید قطار توسعه استان را با سرعت بالا به مقصد برسانیم
جلسه «بررسی ظرفیت تهاتر بانکی و مالیاتی در راستای پروژه‌های عمرانی استان» با حضور مدیران عامل بانک‌های استان و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، میرجعفریان با تقدیر از تعامل بانک‌ها در پروژه‌های عمرانی استان اظهار داشت: از همراهی بانک‌ها در پروژه‌های عمرانی به ویژه پروژه مسکن اقشار کم درآمد صمیمانه سپاسگزاریم .
وی ادامه داد: اگر کار تیمی و حرکت انقلابیِ عوامل مختلف نبود، شاهد به بار نشستن این پروژه به ویژه در روستاهای دورافتاده با شرایط خاص نبودیم و بروز حوادث طبیعی، مسکن آنان را تهدید می کند.
وی افزود: در موضوع تهاتر بانکی و مالیاتی نیز به دنبال شرایطی هستیم که هم قانون رعایت شود و هم با سرعت بالا از مشکل مردم کارگشایی گردد.
معاون استاندار ادامه داد: پروژه مسکن اقشار کم درآمد 900 میلیارد تومان گردش مالی در استان ایجاد کرد .
میرجعفریان یادآور شد : سال گذشته با وجود تحریم‌ها و همه مشکلات مالی دولت، سه هزار و ششصد میلیارد تومان گردش مالی در پروژه‌های استان صورت گرفت و امسال نیز با تعامل و همراهی همه دستگاه های اجرایی، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
سید کمال الدین میرجعفریان، ظرفیت پروژه ها در اشتغال زایی را بالا برشمرد و خاطرنشان کرد: علیرغم همه محدودیت های مالی، خراسان جنوبی سه فصل پیاپی، کمترین نرخ بیکاری را در کشور کسب کرد ، چرا که اجرای پروژه های بزرگ، چرخش مالی، کاری و شاخص های زیربنایی برای استان پدید آورد و هنوز هم در برخی پروژه ها با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.
وی افزود: امسال 85 میلیون مترمکعب رواناب پشت سدها ذخیره شد و در نتیجه 90 درصد قنوات جان تازه ای گرفت که خروجی این موارد، رونق کشاورزی و دامداری در روستاها خواهد بود.
میرجعفریان تصریح کرد: پروژه‌های عمرانیِ بزرگ همچون جاده بیرجند- قاین که در انتظار اعتبار بود با پی گیری های ویژه استاندار در دولت پنجاه میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق می‌شود که جا دارد از همراهی بانک‌ها به ویژه بانک مرکزی نیز تقدیر کنیم.
وی همچنین با اشاره به تفاهم نامه روز ملی روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس جمهور در بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: با مشارکت بانک ها مشکل آبرسانی به 500 روستا برطرف می‌شود که علاوه بر حل مشکل روستائیان و عشایر، از بروز مسائل اجتماعی، مهاجرت و حاشیه نشینی نیز پیشگیری می شود و این موضوع اهمیت و ارزشمند بودن همراهی سیستم بانکی را نشان می دهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: اگر متناسب با پولی که در خزانه داریم کار کنیم، جهش تولید اتفاق نمی افتد، بلکه ظرفیت‌های بالقوه بی شماری داریم که اگر بالفعل شوند از فروش نفت نیز بی نیاز خواهیم شد.
وی افزود : بنابراین با توجه به بودجه انقباضی سال جاری، باید از حداکثر ظرفیت ها استفاده کنیم تا بتوانیم قطار توسعه استان را با سرعت بالا به مقصد برسانیم.
وی گفت: مطالباتی که قابلیت تهاتر دارد، هم به لحاظ زمان و هم رقم محدود است و هر استانی که زودتر از این فرصت استفاده کند موفق خواهد بود.
میرجعفریان افزود: حدود 63 میلیارد تومان از بدهی های بانکی و مالیاتیِ پیمانکاران، قابلیت تهاتر دارد و باید از این فرصت طلایی استفاده کرد، زیرا دغدغه های پیمانکاران، سرعت پروژه های عمرانی را پایین می آورد.
شایان ذکر است: در ابتدای جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان، وضعیت بدهی بانکی و مالیاتی پیمانکاران را تشریح و مدیران عامل بانک‌ها و اداره کل امور مالیاتی نیز نظرات کارشناسی خود را بیان کردند و در خصوص استفاده از ظرفیت تهاتر بانکی و مالیاتی در پروژه‌های عمرانی، اتفاق نظر حاصل شد.
تعداد بازدید: 88
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal