۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/02/30 آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در تعطیلات عید فطر
آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در تعطیلات عید فطر
جلسه «کمیته اجرایی کمیسیون حمل و نقل و سوانح رانندگی استان» ویژه سفرهای تعطیلات عید سعید فطر، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، میرجعفریان اظهار داشت: با توجه به این که در شرایط شیوع بیماری کرونا قرار داریم، هر برنامه‌ای که اجرا می شود باید الزامات و پروتکل های بهداشتی مربوطه رعایت گردد و دستگاه های مجریِ طرح نیز موظف به ارائه جزئیات برنامه ها به دانشگاه علوم پزشکی هستند تا الزامات بهداشتی متناسب با آن طرح، تبیین و تدوین شود.
وی افزود: با توجه به افزایش سفرها در تعطیلات عید سعید فطر، ضرورت دارد دستگاه‌های مرتبط و خدمات‌رسان مانند شهرداری، محیط زیست، منابع طبیعی، اوقاف و امور خیریه، راهداری، اورژانس، هلال احمر و هر دستگاهی که در حوزه سفر و اسکان مسافران وظیفه دارد، آمادگی و هماهنگی لازم را داشته باشند تا شاهد کاهش تصادفات و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا باشیم.
معاون استاندار، ضدعفونی کردن معابر را ضروری برشمرد و افزود: کمیته بهداشت محیط باید با جدیت رعایت و اجرای دستورالعمل های بهداشتی را در مدارس، تفرجگاه ها، پارک ها و... دنبال کند و پایش های لازم با حساسیت بالا صورت پذیرد.
سید کمال الدین میرجعفریان ادامه داد: حضور اکیپ‌های مربوطه از جمله راهداری، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس با لباس فرمِ مخصوص، باید در جاده ها محسوس باشد تا علاوه بر آرامش خاطر مردم، کاهش تخلفات جاده را به دنبال داشته باشد.
وی تصریح کرد: استقرار میوه فروشان در جاده ها نیز محاسنی دارد که موجب توقف و استراحت راننده می شود، اما خودروی میوه فروشان نباید در شانه جاده مستقر شود، بلکه باید راهداری با ایجاد رمپ های مربوطه به این موضوع سامان بخشد.
میرجعفریان اظهار امیدواری کرد، با تمهیدات پیش‌بینی شده شاهد کاهش حوادث جاده ای در تعطیلات عید فطر باشیم.
شایان ذکر است: در این جلسه، بهسازی آسفالت و روشنایی معابر، استفاده از ظرفیت حداکثری جایگاه های سوخت، هماهنگی با شرکت های بیمه جهت تسریع در پرداخت خسارت ها در این ایام و هماهنگی میان دستگاه های خدمات رسان جهت تقویت امدادرسانی، مورد بحث و تاکید قرار گرفت.
تعداد بازدید: 86
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal