۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/02/24 با پیگیری های استاندار ، جهش اعتباری قابل توجهی در حوزه حمل و نقل جاده ای استان صورت گرفته است .
با پیگیری های استاندار ، جهش اعتباری قابل توجهی در حوزه حمل و نقل جاده ای استان صورت گرفته است .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی که در برنامه گفتمان هفته شبکه استانی خاوران حضور یافته بود، اقدامات عمرانی سال 98 استان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ میر جعفریان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن اظهار داشت: با پیگیری های شبانه روزی نماینده عالی دولت در استان پروژه احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) کلید خورد که با همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل، پنج هزار واحد آن به اتمام رسیده و 50 درصد باقیمانده نیز طی سه ماه آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: با اتمام این پروژه از مجموع 88 هزار واحد مسکن روستایی 51 هزار واحد مقاوم سازی می شود.
میرجعفریان ادامه داد: در بخش مسکن شهری خراسان جنوبی جزء چهار استانی بود که در طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تامین زمین اقدام نمود و در حال حاضر زمین مربوط به 12250 واحد مسکونی احصاء شده و در مرحله آماده سازی است.
سید کمال الدین میرجعفریان جهش اعتباری در بخش حمل و نقل جاده ای را قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: سال گذشته اقدامات بزرگی در احداث باند دوم جاده ای در حوزه راه های استان آغاز شد که با پیگیری های مکرر استاندار خراسان جنوبی و منابع مالی سفر دکتر نوبخت به استان بیش از 220 میلیارد تومان به حوزه راه های استان تخصیص یافت که چهار برابر بیشتر از سال گذشته آن(97) بود.
معاون استاندار تصریح کرد: در مجموع در بخش جاده ای 194 کیلومتر در دست ساخت است که بسیاری از آنها به روسازی و آسفالت رسیده و با اتمام آن سهم بزرگراهی استان خراسان جنوبی در کشور از 10 درصد به 21 درصد ارتقا پیدا می کند که عدد قابل توجهی است.
میرجعفریان ادامه داد: پروژه راهسازی سربیشه به درح و ماهیرود از سال گذشته هدف‌گذاری شده که در سال 98 بیش از 26 میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد و در سال 99 نیز طی دو مرحله مجموعا 60 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت؛ همچنین استفاده از ظرفیت ماده 56 نیز از سال گذشته دنبال شد و فراخوان پیمان‌سپاری صورت گرفته که می‌توان گفت تمام طول این مسیر تعیین تکلیف خواهد شد.
وی افزود: عملیات اجرایی مسیر بیرجند به قاین نیز در سال گذشته با ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر دکتر نوبخت به استان شتاب بالایی گرفت و امسال نیز با تلاش فراوان استاندار خراسان جنوبی 50 میلیارد تومان دیگر به این پروژه اختصاص یافت که امیدواریم با تزریق منابع این پروژه، مجموع 194 کیلومتر برنامه ریزی شده تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به طرح های حوزه آب در استان خاطرنشان کرد: سند سازگاری با کم آبی برای اولین بار در کشور در استان خراسان جنوبی طراحی و مورد تایید قرار گرفت که با اجرای آن راهبرد مدیریت آب در استان تعیین شد.
وی افزود: عملیات اجرایی آبیاری نوین در 13 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی استان آغاز شده است و با اجرای طرح‌های جدید آبخیزداری نیز 80 میلیون مترمکعب جمع‌آوری آب داشتیم که در واقع به سفره‌های زیرزمینی تزریق شده است.
میرجعفریان ادامه داد: برای تامین آب بخش صنعت نیز طرح انتقال آب از دریای عمان دنبال می شود که شرکت سرمایه گذار طرح نیز انتخاب شده و فاز اول در چابهار و فازهای بعدی در خراسان جنوبی خواهد بود؛ همچنین مقرر شد نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ، قرارگاه خاتم، ایمیدرو و... برای تامین منابع مالی این پروژه بزرگ ورود کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در پایان پیشرفت فیزیکی طرح منطقه گردشگری بند دره را قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: با مشارکت و هم افزایی دستگاههای اجرایی از جمله راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، برق، شهرداری و... زیرساخت های لازم در این منطقه گردشگری تکمیل خواهد شد.
تعداد بازدید: 128
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal