۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/01/11 مسدود سازی پارک ها و محدودسازی ورود شهروندان به روستاهای هدف گردشگری
مسدود سازی پارک ها و محدودسازی ورود شهروندان به روستاهای هدف گردشگری
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: در چارچوب اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی دستگاه‌های مسوول اقدامات لازم را برای ممانعت از مراجعه افراد به تفرجگاه‌ها، پارک‌های کوهستانی، روستاهای هدف گردشگری، عرصه‌های ملی و طبیعی انجام می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید کمال الدین میرجعفریان در نشست کمیته بهداشت محیط، حمل و نقل و پایانه‌ها ذیل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بر مسدودسازی تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و محدودسازی ورود شهروندان به عرصه‌های ملی، منابع طبیعی و روستاهای هدف گردشگری تاکید کرد.

این نشست با هدف اعمال محدودیت حضور مردم در تفرجگاه‌ها، عرصه‌های ملی و طبیعی به ویژه در روزهای 12 و 13 فروردین برگزار شد.

در این جلسه که ریاست آن را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به عهده داشت، فرمانداران شهرستان‌ها به صورت ویدیو کنفرانس مشارکت و مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست، رییس پلیس راه استان، نماینده سپاه و جمعی از مدیران دستگاه‌ها حضور داشتند.

معاون استاندار خراسان جنوبی در ابتدای جلسه با اشاره به اهداف طرح فاصله گذاری اجتماعی افزود: طرح مذکور با هدف محدودسازی حضور شهروندان در اماکن عمومی، پارک‌ها، تفرجگاه‌ها همچنین تعطیلی اصناف در حال اجرا است و در این چند روز برنامه‌های محدود کننده به طور جدی عملیاتی و نتایج مثبتی حاصل شده است.

میرجعفریان با تاکید بر ضرورت ایجاد محدودیت‌های شدید و ممانعت از حضور مردم در ایام پایانی تعطیلات نوروزی در طبیعت به ویژه دوازدهم و سیزدهم فروردین که روز طبیعت و سیزده بدر است اظهار داشت در راستای اهداف طرح فاصله گذاری اجتماعی دستگاه‌های مسوول و مرتبط از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حفاظت محیط زیست استان با همکاری شهرداران، دهیاران و پایگاه‌های مقاومت بسیج، سپاه و نیروهای انتظامی اقدامات لازم را برای ممانعت از مراجعه مردم به تفرجگاه‌ها، پارک‌های کوهستانی، روستاهای هدف گردشگری، عرصه‌های ملی و طبیعی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به عمل آورند.

پس از ارائه نظرات و پیشنهادات فرمانداران از طریق ویدیو کنفرانس و مدیران حاضر در جلسه، تصمیماتی برای تصویب در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اتخاذ شد که اطلاع رسانی ممنوعیت حضور مردم استان در پارک‌ها، دامن طبیعت و تفرجگاه‌ها از طریق صدا و سیمای مرکز استان همچنین استفاده از ظرفیت دهیاران و پایگاه‌های مقاومت بسیج در محدودسازی ورود شهروندان به روستاهای هدف گردشگری و کنترل ورودی تفرجگاه‌ها و پارک‌ها با محوریت شهرداران و با همکاری سپاه و نیروهای انتظامی از مهم‌ترین تصمیمات این جلسه کمیته بهداشت محیط، حمل و نقل و پایانه‌ها ذیل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بود.

شایان ذکر است: در این جلسه بر هماهنگی مدیران دستگاه های مسوول با فرمانداران در مسدود سازی تفرجگاه ها، پارک ها و منابع طبیعی شهرستان ها تاکید شد.
تعداد بازدید: 262
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal