۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/11/23 سامانه جامع مدیریت بلایا و حوادث کشور راه‌اندازی شد
سامانه جامع مدیریت بلایا و حوادث کشور راه‌اندازی شد
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران گفت: در حال حاضر سامانه جامع مدیریت بلایا و حوادث کشور «سما» راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند در هنگام بروز حوادث با تلفن 112 نیز تماس بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، مهدی رحمتی‌نژاد رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسش مخاطبین "فارس من" مبنی بر راه‌اندازی سامانه سراسری بلایای طبیعی اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران اقداماتی در جهت مدیریت حوادث انجام می‌دهد و امداد و نجات بر عهده هلال‌احمر است.
وی خاطرنشان کرد: پایگاهی در سازمان مدیریت بحران به نام سامانه جامع مدیریت بلایا و حوادث کشور (سما) راه‌اندازی شده است و در این پایگاه تقریباً اطلاعات حوادث و مخاطرات طبیعی را ثبت می‌کنیم.
رحمتی‌نژاد خاطرنشان کرد: عمده اطلاعاتی که در این سامانه ثبت می‌شود از جمله سیل، رعدوبرق، زلزله و دیگر حوادث طبیعی است که در کشور ما تجربه شده است.
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: آمار 9 ماهه این اطلاعات نیز وجود دارد که اخیراً منتشر شده است.
وی یادآور شد: برنامه و نرم‌افزارهایی در خصوص موضوع مدیریت بحران نیز تاکنون راه‌اندازی شده است ولی در مناطق بحران‌زده این برنامه‌ها زیاد کارکردی ندارند و بیشتر از تلفن استفاده می‌شود.
رحمتی‌نژاد گفت: در همین راستا هم تلفن 112 راه‌اندازی شده است که مردم می‌توانند به صورت رایگان اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران یادآور شد: می‌توان برنامه کاربردی‌تری در خصوص مدیریت بحران در کشور نیز ایجاد کرد که تمامی موارد مربوط به حوادث را دربر بگیرد.
تعداد بازدید: 379
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal