۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/11/12 مهمترین پیامد پروژه های دهه فجر، ارتقاء شاخص های استان
مهمترین پیامد پروژه های دهه فجر، ارتقاء شاخص های استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مهمترین پیامد پروژه هایی که برای ایام دهه فجر پیش بینی شده، ارتقاء شاخص های معیشتی، اشتغال و اقتصاد استان است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، میرجعفریان با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه 58 درصد پروژه های دهه فجر در روستاها به بهره برداری می رسند، ارتقاء شاخص ها در مناطق روستایی چشمگیرتر است.
وی، آمار طرح ها و پروژه هایی که برای افتتاح یا بهره برداری در دهه فجر برنامه ریزی شده را 1614 مورد برشمرد و متذکر شد: در این ایام آغاز عملیات اجرایی 155 طرح و پروژه را شاهد خواهیم بود.
به گفته وی؛ مجموع اعتبار هزینه شده برای پروژه هایی که افتتاح می شوند و اعتبارات پیش بینی شده برای طرح ها و پروژه‌هایی که کلنگ زنی می شوند، 36 هزار و 980 میلیارد ریال است.
معاون استاندار با اشاره به اینکه بهره‌برداری از سد سیاهو، یکی از برنامه های دهه فجر است، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این سد 400 هکتار از زمین های پایاب سد آبیاری می شوند.
میرجعفریان افزود: آب سد سیاهو، تولیدات کشاورزی منطقه را تا چهار برابر افزایش خواهد داد.
وی، گازرسانی به برخی از روستاهای استان را هم از برنامه های شاخص دهه فجر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 63 درصد روستاهای استان از نعمت گاز برخوردارند که با اجرای پروژه های دهه فجر این رقم به بیش از 85 درصد می رسد و امیدواریم در سال آینده 100 درصد روستاهای استان به شبکه گاز شهری وصل شوند.
به گفته وی؛ گازرسانی به روستاها علاوه بر اینکه زندگی مردم را آسان می کند، زیرساخت لازم برای پروژه های اقتصادی حوزه کشاورزی و دامداری را تأمین می نماید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد:یکی از موضوعات بسیار مهمی که به واسطه پیگیری های استاندار در همایش روز روستا و عشایر نتیجه داد، مبادله تفاهم نامه ای برای رفع مشکل آبرسانی به 500 روستای استان بود.
میرجعفریان ادامه داد:بر اساس این تفاهم نامه 33 مجتمع آبرسانی طی سال به بهره برداری می رسد و به این ترتیب مشکل آبرسانی سیار روستاهای استان برطرف می شود.
وی تأکید کرد:با اجرای پروژه های مختلف در روستاهای استان از شیب تند مهاجرت به شهرها و تخلیه روستاها کاسته شده و شاهد برگشت رونق به روستاهای استان هستیم.
به گفته وی؛ افزایش تعداد کلاس های درس، استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس، اجرای پروژه راه آهن، بهسازی راه ها و... از جمله اتفاقاتی است که سبب شده شاخص های معیشتی، اقتصادی و اشتغال استان ارتقاء پیدا کنند.
تعداد بازدید: 712
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal