۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/11/12 افتتاح و کلنگ زنی 1614 پروژه در دهه فجر
افتتاح و کلنگ زنی 1614 پروژه در دهه فجر

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی میرجعفریان با بیان این مطلب در نشست خبری تشریح برنامه های دهه فجر خاطرنشان کرد: از این تعداد 1459 طرح و پروژه افتتاح می شود و به بهره برداری خواهد رسید.

میرجعفریان افزود: در این ایام 155 پروژه هم کلنگ زنی خواهد شد.

وی با تأکید بر این که برخی از این پروژه ها با حضور مقامات کشوری و مدیران استانی به صورت میدانی افتتاح می شود، درخصوص اعتبار طرح ها گفت: اعتبار هزینه شده برای طرح ها و پروژه هایی که افتتاح می شوند ، 2540 میلیارد تومان است.

به گفته وی، هزار و 158 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده برای پروژه هایی است که کلنگ زنی می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، محل تأمین اعتبارات پروژه ها را اعتبارات ملی، تسهیلات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و تصریح نمود: از مجموع اعتبارات هزینه شده برای پروژه ها و طرح هایی که افتتاح می شوند ، 975 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 1565 میلیارد تومان هم از محل تسهیلات دولتی تأمین شده است.

میرجعفریان درمورد محل تأمین اعتبار پروژه هایی که کلنگ زنی می شوند نیز گفت:از مجموع 1158 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ها، 636 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و 522 میلیارد تومان هم از محل تسهیلات دولتی و بخش سرمایه گذاری تأمین می شود.

وی با تأکید بر این که برخی از پروژه های پیش بینی شده برای این ایام مربوط به مصوبات سفر استاندار به شهرستان های استان است؛ متذکر شد: از مجموع پروژه هایی که افتتاح می شوند،تعداد 94 پروژه ( با اعتبار 178 میلیارد تومان)و از مجموع پروژه هایی که کلنگ زنی می شوند، تعداد 12 پروژه (با اعتبار 113 میلیارد تومان) مربوط به مصوبات سفر استاندار می باشند.

به گفته وی، پروژه هایی که آماده کلنگ زنی می باشند، تأمین اعتبار شده اند و در برخی موارد حتی پیمانکار پروژه هم مشخص شده است.

معاون استاندار در ادامه به تشریح پروژه های شاخص برخی دستگاه ها پرداخت و گفت: اداره کل راه و شهرسازی با هزینه کرد 328 میلیارد تومان تعداد 12 پروژه را در قالب افتتاح باند دوم و راه های روستایی اصلی و فرعی و همچنین آغاز عملیات اجرایی برخی پروژه های راهسازی را در برنامه دارد.

میرجعفریان افزود: شرکت گاز تعداد 472 پروژه (382 میلیارد تومان) گازرسانی به روستاها و صنایع را جهت افتتاح و کلنگ زنی آماده کرده که از این تعداد 388 پروژه افتتاح می شوند و 84 پروژه هم کلنگ زنی خواهند شد.

وی با اشاره به جایگاه کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن در اجرای پروژه مسکن محرومان استان گفت: این دو نهاد برای ایام دهه فجر هم افتتاح و کلنگ زنی تعدادی پروژه عمرانی و اقتصادی را پیش بینی کرده اند.

به گفته وی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 16 طرح و پروژه(بیش از 69 میلیارد تومان) و کمیته امداد امام خمینی(ره) تعداد 49 مورد (بیش از 85 میلیارد تومان) را در برنامه دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به برنامه های ویژه دهیاری ها و شهرداری ها در این ایام تصریح نمود: اداره کل منابع طبیعی 87 پروژه را در قالب 36 طرح آبخیزداری برای افتتاح در این ایام مهیا کرده و 100 پروژه در قالب 36 طرح جدید را نیز کلنگ زنی خواهد کرد.

میرجعفریان به 25 طرح و پروژه آماده افتتاح و کلنگ زنی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی 21 پروژه (14 میلیارد تومان) و شرکت آب و فاضلاب شهری 8 پروژه(12 میلیارد تومان) را برای افتتاح و کلنگ زنی در این ایام برنامه ریزی کرده اند.

وی با تأکید بر این که در این ایام پروژه حذف مدارس کانکسی کلنگ زنی خواهد شد، خاطرنشان کرد: در پروژه های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، استانداردسازی سیستم گرمایشی 1086 کلاس در 227 مدرسه و بهره برداری از 20 مدرسه با 106 کلاس هم برنامه ریزی شده است.

معاون استاندار در ادامه یکی از پروژه های بسیار تأثیرگذار در اشتغال و مهاجرت روستاییان را که در این ایام به بهره برداری می رسد، سد سیاهو عنوان کرد و گفت: این سد با 17 میلیون مترمکعب ذخیره سازی 400 هکتار از اراضی پایاب خود را آبیاری می کند.

میرجعفریان افزود: این سد تولید محصولات کشاورزی را 4 برابر افزایش می دهد.

وی یکی دیگر از پروژه های حوزه آبرسانی را اجرای خط انتقال آب شهر اسدیه و تعدادی از روستاهای شهرستان درمیان برشمرد که در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

شایان ذکر است: 58 درصد طرح ها و پروژه های ویژه دهه فجر در روستاهای استان افتتاح یا کلنگ زنی می شوند.
تعداد بازدید: 692
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal