۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/11/03 جلسه بررسي مشكلات مسكن معلولين استان برگزار شد
جلسه بررسي مشكلات مسكن معلولين استان برگزار شد
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، در ابتداي جلسه گزارشي از اقدامات صورت گرفته در خصوص ميزان احداث واگذاري مسكن معلولين ارائه و در خصوص مشكلات و ‌موانع اجرايي و عملياتي نمودن ساير تعهدات ساخت مسكن خانواده هاي دو معلولي در متاطق شهري و روستايي ارائه شد .
در ادامه جلسه بررسي مشكلات مسكن معلولين هم چنين مسائل و مشكلات متقاضيان واجد شرايط و موضوع واگذاري زمين از سوي بنياد مسكن در مناطق شهري و روستايي جهت احداث مسكن اين قشر مورد بحث و بررسي قرار گرفت .
ميرجعفريان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت مرتفع نمودن مشكلات و موانع موجود در احداث مسكن معلولين ، اصلي ترين موانع را اين چنين برشمرد : نداشتن بنيه مالي واجدين شرايط جهت خريد زمين و شروع به ساخت واحد مسكوني در روستاها و شهرها - عدم توان مالي معلولين و مددجويان جهت پرداخت اقساط معوق تسهيلات بانكي - عدم بنيه مالي در تامين حداقل سهم آورده توسط مددجو - در شهرهاي بالاي 20 هزار نفر جمعيت تسهيلات بانكي كم بهره جهت احداث واحد مسكوني پرداخت نمي شود- عدم واگذاري زمين در برخي از روستاها و شهرهاي استان.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري
در ادامه اظهار داشت : بخشي از متقاضيان واحد شرايط و داراي 2 معلول در پروژه احداث 10 هزار واحد مسكن محرومان از مسكن برخوردار شده و يا در آينده نزديك بهره مند مي شوند ، اما دستگاههاي مرتبط با موضوع به ويژه بنياد مسكن و سازمان بهزيستي با همكاري بسبج سازندگي ، خيرين با رايزني و‌پيگيري لازم ، نسبت به رفع مشكلات و موانع بقيه متقاضياني كه هنوز از طرح مسكن 2 معلولي در مناطق شهري و روستايي بهره مند نشده اند اقدام نمايند.
شايان ذكر است از تعداد 125 متقاضي واجد شرايط يعني خانوار داراي 2 معلولي مناطق شهري و روستايي در استان ، تعداد 92 خانوار از اين طرح برخوردار شده اند.
تعداد بازدید: 702
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal