۱۴۰۱ يکشنبه ۳ مهر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/09/02 تسریع در روند اجرای کارها با یکپارچه سازی سامانه ها
تسریع در روند اجرای کارها با یکپارچه سازی سامانه ها
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: یکپارچه سازی سامانه ها در سطح کلان ملی باعث بالا بردن سرعت در روند اجرای کارها می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در جلسه بررسی روند ارزیابی عملکرد شبکه نظارت روستایی استان که با حضور مدیر کل دفتر امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همراه بود، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با وجود مردمانی مؤمن و همیشه همراه با نظام اسلامی که در همه انتخابات ها همواره خوش درخشیده اند، به واسطه قرار گرفتن در اقلیم گرم و خشک با کمبود شدید منابع آبی روبروست، لذا لازم است در زمینه تخصیص اعتبارات ملی نگاهی ویژه به این استان شود.
وی با اشاره به این که حذف ردیف اعتباری راه های روستایی از اتفاقات بدی بوده که در سال های گذشته رخ داده است، ادامه داد: این در حالی است که این مهم در اعتبارات استانی هم لحاظ نشده است.
معاون استاندار تصریح نمود: در استانی مثل خراسان جنوبی که جمعیت روستایی کم و پراکنده دارد، هزینه های دولت در اجرای پروژه ها بالا می رود.
فرهادی با اشاره به نگاه نظام استکباری به افغانستان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران، متذکر شد: لازم است برای نگهداشت جمعیت، پاسخ به خواسته های مردم غیور این منطقه و نیز در راستای تأمین امنیت پایدار کشور به مطالبات این مردم توجه ویژه ای شود.
وی با تأکید بر این که افزایش اعتبارات و نظارت ها درخواست استان است، از سامانه ای گفت که طی چند سال گذشته جهت ارتقاء نظارت ها راه اندازی شده و اظهار داشت: راه اندازی سامانه ها، کاهش هزینه ها ،افزایش دقت و کارایی را به دنبال دارد، مشروط به اینکه داده های درستی وارد سامانه شود.
معاون استاندار گفت: سامانه ها به عنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریتی برای تصمیم گیری و پیگیری امور در اختیار مدیران قرار می گیرد تا اموری که موظف به پیگیری آن هستند را به درستی انجام دهند.
فرهادی با بیان این که در راستای یکپارچه سازی همه سامانه ها باید تلاش کنیم، ادامه داد: به عنوان مثال وزارت کشور ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و... هر کدام سامانه هایی دارند که اگر یکپارچه شوند ،مشکلات دستگاه های اجرایی در این زمینه کاهش یافته و سرعت کار که هدف اصلی راه اندازی سامانه هاست، محقق می شود.
وی به ذخایر معدنی موجود در استان اشاره و خاطر نشان کرد: برای جبران خسارت های وارده به جاده های استان از ظرفیت قانونی موجود در شورای معادن استان می توانیم استفاده کنیم اما چنانچه در این زمینه در سطح کلان، قوانین محکم تری به تصویب برسد، راهگشاتر خواهد بود.
معاون استاندار تصریح نمود: با عنایت به خشکسالی امسال که در 50 سال گذشته بی سابق بوده به دستور استاندار از ابتدای امسال قرارگاه آب با مسئولیت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شده است.
فرهادی تأکید کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته و به جهت هم افزایی مثبت بین دستگاهی موجود در استان، خوشبختانه امسال تنش آبی به حداقل رسید.
وی از هدررفت آب به عنوان یکی از چالش های مهم صنعت آب استان نام برد و گفت: بر اساس آمار موجود در 49 درصد شبکه آب روستایی هدر رفت آب داریم که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد.
تعداد بازدید: 892
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal