۱۴۰۱ يکشنبه ۳ مهر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/08/24 تقویت توان مالی سیستم بانکی با انتقال حساب های مالی معادن به استان
تقویت توان مالی سیستم بانکی با انتقال حساب های مالی معادن به استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: انتقال حساب های مالی معادن به استان، توان مالی و امکان تسهیلات دهی سیستم بانکی را بالا می برد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با بیان این مطلب در جلسه شورای معادن استان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، دفاتر مالیاتی واحدهای معدنی باید در استان مربوطه تعیین شوند، لذا بر اساس مصوبه جلسه گذشته شورای معادن استان، لیست واحدهای بزرگ به اداره کل امور مالیاتی اعلام شده است.
وی ادامه داد: در راستای حمایت از سرمایه گذاری در صنایع معدنی و به منظور جلوگیری از خام فروشی و کمک به سرمایه گذار، بر اساس ماده 53 در صورت احداث، تجهیز و نصب تأسیسات واحد فرآوری، با رأی شورای معادن استان با تعطیلی معدن به مدت یکسال موافقت می شود.
معاون استاندار با اشاره به ماده 83 قانون معادن، تصریح نمود: کلیه معادن مشمول اجرای این قانون در صورت داشتن متقاضی، بعد از برگزاری دو مرحله مزایده و با گذشت 6 ماه به شرط تصویب شورای استان، واگذار می گردد.
وی اظهار داشت: باید با جلوگیری از خام فروشی به سمت فرآوری محصولات معدنی گام برداریم زیرا ارزش افزوده بیشتر و در نتیجه پایداری اشتغال را در استان به دنبال خواهد داشت.
لازم به ذکر است؛ در این جلسه مشکلات انجمن واحد های شن شویی استان نیز بر اساس قانون معادن مورد بررسی قرار گرفت.
تعداد بازدید: 921
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal