۱۴۰۰ جمعه ۴ تير
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1400/01/28 همه جغرافیای استان باید طعم توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار را بچشد
همه جغرافیای استان باید طعم توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار را بچشد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: این باور در مدیران ارشد استان وجود دارد که همه جغرافیای خراسان جنوبی باید طعم توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار را بچشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ محمد فرهادی با بیان این مطلب در جلسه کارگروه ویژه مسائل شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد: نگاهی که در سطح کلان استان در خصوص توسعه وجود دارد، نگاهی کلان محور است نه جزئی نگر و نقطه ای.
وی به پیگیری های صورت گرفته در خصوص توسعه راه های مواصلاتی شهرستان بشرویه اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر به تهران و پیگیری هایی که در سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته، موضوع جاده بشرویه به طبس به طور ویژه مطرح شد.
معاون استاندار به سختی های احداث جاده بشرویه به طبس اشاره کرد و متذکر شد: با وجود دوتونل پیش بینی شده در مسیر که احداث آنها بسیار هزینه بر است و با تنگناهای بودجه ای کشور مقرر شده ضمن استفاده از ظرفیت بودجه 1400 و اخذ مجوز ماده 23 ، برای ارتقاء جاده های شهرستان بشرویه استفاده شود.
فرهادی تأکید کرد: با پیگیری های صورت گرفته، از ظرفیت ماده 56 قانون نیز برای این پروژه استفاده می شود.
وی به لزوم توجه ویژه به کار کارشناسی و همه جانبه نگر در اجرای پروژه های عمرانی اشاره کرد و اظهار داشت: اگر کارهای صورت گرفته بر مبنای کار کارشناسی نباشد، در عمل به ضرر مردم منطقه تمام می شود، لذا باید احداث راه های مواصلاتی شهرستان بشرویه نیز از همه زوایا مورد بررسی قرار بگیرد تا با توجه به محدویت های منابع بهترین تصمیم در این زمینه اتخاذ گردد.
معاون استاندار با اشاره به ظرفیت های بی بدیل گردشگری منطقه بشرویه گفت: شهرستان بشرویه هم به لحاظ فرهنگی و هم به لحاظ جاذبه های گردشگری در کشور منحصر به فرد است و توجه به این ظرفیت، می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه داشته باشد.
فرهادی به خدمات صورت گرفته در سطح استان اشاره کرد و تصریح نمود: گام های بلندی در مسیر توسعه همه جانبه استان برداشته شده که می طلبد مسئولین اطلاع رسانی نمایند تا این مردم ولایت محور که همواره پای نظام و انقلاب ایستاده اند، از آنها مطلع گردند.
وی از برگزاری جلسات کارگروه ویژه مسائل شهرستان بشرویه گفت و خاطرنشان کرد: امروز اولین جلسه این کمیته برگزار شد و برای به نتیجه رسیدن مسایل منطقه هر 3 ماه یکبار این جلسه تشکیل می شود.
معاون استاندار به لزوم تهیه اسناد توسعه ای شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: سند توسعه شهرستان بشرویه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال پیگیری است تا مبنایی برای توسعه منطقه باشد.
فرهادی با اشاره به مشکل کمبود زمین در بشرویه اظهار داشت: از بدو تأسیس استان و طی 15 سال اخیر پیگیری های مختلفی صورت گرفته تا این مشکل مرتفع گردد.
تعداد بازدید: 306
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal