۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/09/01 گذراندن واحد "مدیریت سوانح و بلایا" برای دانشجویان علوم پزشکی اجباری شد
گذراندن واحد "مدیریت سوانح و بلایا" برای دانشجویان علوم پزشکی اجباری شد
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از اجباری شدن گذراندن واحد "مدیریت سوانح و بلایا" برای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: این واحد از سال آینده برای همه دانشجویان ارائه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، دکتر حسین قنبری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس بند الف ماده 14 قانون مدیریت بحران که در جلسه علنی مرداد ماه سال 98 در مجلس تصویب و از سوی رییس جمهور ابلاغ شد، وزارت خانه های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش موظف هستند با همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور و بر اساس استانداردهای سازمان نسبت به طراحی و ارائه واحد درسی " آمادگی در مقابل حوادث و سوانح" در قالب برنامه آموزشی مدارس، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی اقدام کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه گذراندن واحد درسی " آمادگی در مقابل حوادث و سوانح" برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان الزامی است؛ تصریح کرد: در همین راستا یکی از مصوبات جلسه اخیر دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت ارائه یک واحد درسی تحت عنوان "مدیریت سوانح و بلایا" در دانشگاه های علوم پزشکی است.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: قرار است از نیم سال اول 1400-1401 گذراندن درسی تحت عنوان "مدیریت سوانح و بلایا" برای تمام دانشجویان علوم پزشکی اجباری باشد.
تعداد بازدید: 103
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal