۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/07/20 تصویب طرح جامع مدیریت پسماند سه شهر خراسان جنوبی
تصویب طرح جامع مدیریت پسماند سه شهر خراسان جنوبی
طرح جامع مدیریت پسماند شهرهای بیرجند، خوسف و مود در جلسه کارگروه مدیریت پسماند خراسان جنوبی تصوب شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور همه اعضا و با موضوع بررسی طرح های جامع مدیریت پسماند سه شهر بیرجند، خوسف و مود برگزار شد.
ارائه گزارش های لازم توسط مشاور طرح و اعلام نظر مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط و شهرداران درخصوص این سه طرح به عنوان یکی از اسناد محیط زیستی در حوزه مدیریت شهری استان از اصلی ترین بخش های این جلسه بود.
در این کارگروه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بر ضرورت تهیه طرح های جامع مدیریت پسماند در سایر شهرستان‌های استان و اهتمام شهرداران در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد.
میرجعفریان، تسریع در روند بررسی طرح های تهیه شده توسط دستگاه های اجرایی استان را از حوزه های متولی خواستار شد.
وی ضمن قابل تقدیر خواندن فرهنگ غنی مردم استان در حفظ محیط زیست، بر اطلاع رسانی و آموزش در راستای تشویق عموم به اجرای طرح هایی که منجر به کاهش تولید زباله در مبدأ می شود، تأکید نمود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز به عنوان دبیر این کارگروه، طرح جامع مدیریت پسماند را یکی از ضروری ترین محورهای توسعه پایدار هر منطقه خواند و متذکر شد: این طرح در راستای تحقق قانون مدیریت پسماند، مدیریت و نظارت بر روند اجرای کار را به عهده وزارت کشور و شهرداری ها قرار داده است.
 اکبری افزود: طبق قانون، این طرح پس از انجام مطالعات علمی و اصولی توسط مشاورین ذیصلاح و بررسی در جلسات کارگروه مدیریت پسماند و با لحاظ نظرات دستگاه های اجرایی متولی مورد تأیید و تصویب قرار می گیرد.
وی تصریح نمود: با اجرای طرح مدیریت پسماند در هر منطقه در جهت کاهش مخاطرات زیست محیطی، گام های اصولی برداشته می شود.
تعداد بازدید: 193
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal