۱۳۹۷ چهارشنبه ۴ مهر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/07/16 امروزه بكارگيري فناوري هاي نوين در مديريت بحران يك ضرورت است و سازمان در اين مسير برنامه هاي مدوني دارد
امروزه بكارگيري فناوري هاي نوين در مديريت بحران يك ضرورت است و سازمان در اين مسير برنامه هاي مدوني دارد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، سعيدي معاون پيش بيني و پيشگيري صبح امروز در افتتاحيه كارگاه سنجش از دور كه به مدت دو روز در سالن مركز فرماندهي سازمان پيشگيري و  مديريت بحران  شهر تهران برگزار مي شود گفت: در هر اقدامي علم و فناوري و دانش اطلاعات اصل اساسي در جهت موفقيت است.
معاون پيش بيني و پيشگيري با اشاره به تعريف مديريت بحران اظهار داشت: در اين تعريف به جايگاه علم و كسب تجارب توجه زيادي شده است كه از جمع اين دو هدف عمده را دنبال مي كنيم كه اولي پيش بيني و پيشگيري از حوادث است كه مديريت بحران را موفق مي كند كه اگر به هر دليل در مرحله پيش بيني و پيشگيري موفق نبوديم بايد با استفاده از علم و فناوري آثار و تبعات حوادث را به حداقل كاهش داد مثل زلزله كه پيش بيني وپيشگيري از آن ممكن نيست اما مي توان آثار و تبعات آن را كم كرد.
سخنگوي سازمان مديريت بحران كشور تاكيد كرد: استفاده از فناوري به منظور شناسايي به موقع و مديريت اثرات رويدادهاي طبيعي از جمله بسترهاي همكاري با سازمان فضايي ايران است.
معاون پيش بيني و پيشگيري با اشاره به ضرورت آموزش هاي نوين و كاربردي براي نيروهاي انساني شاغل در بخش مديريت بحران كشور گفت:استخراج اطلاعات قابل اعتماد از تصاوير ماهواره اي، مستلزم آگاهي و دانش دقيق از شرايط فيزيكي حاكم بر ماهواره ها، نحوه ايجاد و در نهايت تجزيه و تحليل داده هاي دريافتي است.
سعيدي در ادامه به آموزش همه فرمانداران و كليه اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران كشور اشاره كرد و گفت: تاكنون اعضاي شوراي مديريت بحران 14 استان نيز آموزش هاي تخصصي مديريت بحران را دريافت كرده ه اند و بقيه استانها نيز تا پايان سال انجام مي شود.
وي افزود: مرحله بعد آموزش آحاد مردم است كه يزد بعنوان نمونه از سال گذشته طي 4 سال همه مردم را آموزش خواهد داد.
تعداد بازدید: 57
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal