۱۳۹۷ چهارشنبه ۴ مهر
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/07/16 رئيس سازمان مديريت بحران كشور در گفتگو با تسنيم :
رئيس سازمان مديريت بحران كشور در گفتگو با تسنيم :
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار درباره بارش باران، برف و سيلابي شدن معابر و رودخانه‌هاي برخي استانهاي شمالي و خسارتهاي ناشي از آن اظهار كرد: متاسفانه برخي استانهاي شمالي كشور بر اثر نخستين بارش سنگين پاييزي دچار آبگرفتگي و بعضي مشكلات شد كه اين مسائل از سوي عوامل اجرايي و استاني در حال رفع است.
وي ادامه داد: خوشبختانه تلفات جاني بر اثر اين حوادث و سيلابها اتفاق نيفتاد و بابت خسارات مادي نيز برآورد خسارت از سوي مسئولان ذيربط انجام مي‌گيرد.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور با بيان اينكه مردم نقاط مختلف كشور در اين ايام پاييز و زمستان بايد به اطلاعيه‌ها و هشدارها توجه جدي داشته باشند، گفت: توجه به اخطاريه‌هاي هواشناسي و بحران، پرهيز از سفرهاي غير ضرور، داشتن تجهيزات زمستاني در صورت سفرهاي ضروري، توجه ويژه به هشدارهاي پليس راه، عدم توقف و استراحت در كنار رودخانه‌ها يا مسيلها و آگاهي از وضعيت هواشناسي مي‌تواند در كاهش آسيبها و خطرات كارساز باشد.
به گفته نجار، در طول سالهاي اخير عواملي نظير دستكاري انساني در طبيعت و تغييرات اقليمي و بارشهاي ناگهاني يا سيل‌آسا نيز در وقوع بحرانها و خطرات تاثيرگذار بوده است كه بايد چاره‌انديشي در اين رابطه صورت پذيرد.
وي تصريح كرد: مردم نواحي مختلف و مسئولان ذيربط در استانهاي كشور نيز بايد به عدم ساخت و ساز در حريم رودخانه‌ها يا نقاط حادثه خيز توجه ويژه‌اي را داشته باشند چرا كه برخي مواقع بارشهاي ناگهاني مي‌تواند حوادثي را براي ساكنان حريم رودها بيافريند.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور درباره نحوه برآوردد خسارت نيز اظهار كرد: بعد از وقوع حادثه يا بحران دستگاههاي اجرايي شروع به برآورد خسارت مي‌كنند و ميزان خسارتها بعد از تجميع در استانداريها مورد بررسي قرار مي‌گيرد و تصميم‌گيري نهايي در رابطه با آن صورت مي‌پذيرد.
گفتني است، در روزهاي گذشته جريانات خنك شمالي و سامانه بارشي نيمه شمالي كشور را در برگرفت كه عمده بارشها در نوار شمالي و استانهاي ساحلي درياي خزر به‌ويژه گيلان به‌وقوع پيوست و موجب بروز خساراتي نظير آبگرفتگي و سيلابي شدن معابر در برخي نقاط اين استانها شد.
تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal