۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/08/12 شهرداري ها موظف هستند نسبت به لايروبي مستمر انهار اقدام كنند
شهرداري ها موظف هستند نسبت به لايروبي مستمر انهار اقدام كنند
رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: شهرداري هاي موظف هستند نسبت به لايروبي مستمرانهار اقدام كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، درباره آمادگي مديريت بحران در بارندگي‌هاي پيش رو بر اساس اعلام سازمان هواشناسي اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسي در پاييز امسال نسبت به سال‌هاي قبل بارندگي بيشتري را در كشور خواهيم داشت و در زمستان بارندگي‌ها نسبت به شرايط نرمال پايين‌تر خواهد بود.
وي يادآور شد: هر سال قبل از شروع پائيز دستورالعملي را به استانداري‌ها و مديران بحران اعلام مي‌كنيم كه آمادگي نسبي را نسبت به سيلاب داشته باشند.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور يادآور شد: معاونت عمراني وزارت كشور هم دستورالعملي به شهرداران كل كشور ابلاغ مي‌كند كه آمادگي لازم را در صورت وقوع سيلاب داشته باشند و با توجه به سيلاب اوايل سال جاري حساسيت در اين بخش زياد شده است.
نجار گفت:‌ در هفته اخير نيز بارندگي‌هايي در اقصي نقاط كشور داشتيم كه مشكل خاصي را به وجود نياورده است.
وي افزود: همواره لايروبي انهار مسئوليت آن با شهرداري‌هاست البته مردم هم بايد مراعات كنند و آشغال داخل نهر و جوي آب نريزند چرا كه در هنگام بارندگي‌هاي شديد موجب آبگرفتگي در سطح معابر مي‌شود.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت:‌از سوي ديگر وزارت نيرو هم در لايروبي رودخانه‌ها رويكرد جديدي را دنبال مي‌كند تا در بارندگي‌هاي احتمالي آينده مشكلي نداشته باشيم.
نجار يادآور شد: كشور حدود 17 سال خشكسالي داشته است كه موجب بيابان‌زايي شده است و سفره‌هاي زيرزميني در حال خالي شدن بود. با توجه به تغييرات اقليمي و نوع بارندگي‌هايي كه در كشور به وجود آمده قطعا مراتع سرسبزتر مي‌شوند و سفره‌هاي زيرزميني پر خواهد شد. ما نيز آمادگي اين را داريم كه در صورت وقوع بحران از خسارت‌هاي احتمالي پيشگيري كنيم.
وي بيان داشت: در صورتي كه دستگاه‌هاي ذيربط به دستورالعمل‌ها در خصوص پيشگيري از بحران عمل نكنند بر اساس قانون با آنها برخورد خواهد شد.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه در استان خوزستان و لرستان كه در سيل اوايل سال دچار مشكلات زيادي شده بودند در اين بارندگي‌هاي اخير خسارت جديدي به اين دو استان وارد شده يا نه، گفت‌: در حال حاضر ديوار ساحلي پلدختر و چم مهر در حال احداث است و بايد هر چه سريع‌تر اين ديوار ساحلي تكميل شود.
تعداد بازدید: 128
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal