۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/08/11 اميدواريم تا پايان دولت شاهد تحول در حوزه زيرساخت‌ها  باشيم
اميدواريم تا پايان دولت شاهد تحول در حوزه زيرساخت‌ها باشيم
استاندار خراسان جنوبي گفت: حدود 15 سال از تاسيس استان مي‌گذرد و حوزه ورزش و زيرساخت‌هاي آن مثل ساير بخش‌ها عقب ماندگي‌هاي جدي دارد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، محمدصادق معتمديان در نشست با روساي هيات‌هاي ورزشي استان خراسان جنوبي كه سه ساعت و 30 دقيقه طول كشيد اظهار داشت: با وجود همه محدوديت‌ها تخصيص اعتبارات ورزش استان سال گذشته 65 ميليون تومان بود اما امسال اين تخصيص حدود 15 برابر شد كه به يك ميليارد و 200 ميليون تومان رسيد.

وي با اشاره به تخصيص 220 ميليون تومان به حوزه ورزش استان ادامه داد: هفته آينده نيز 2 برابر اين مبلغ تخصيص داده مي‌شود كه بايد براساس شاخص‌هاي معين عادلانه بين هيات‌ها توزيع شود.

استاندار خراسان جنوبي گفت: كشور با شرايط خاصي مواجه است و محدوديت‌ها مخصوص حوزه ورزش يا خراسان جنوبي نيست.

وي افزود: امسال يكي از سال‌هايي است كه رياضت بودجه‌اي داشتيم و با محدوديت‌ترين و انقباضي‌ترين بودجه عمراني در كشور مواجه بوديم.

معتمديان با بيان اينكه امسال سناريوهاي مختلف براي تدوين بودجه در مجلس و دولت رد و بدل شد گفت: البته نبايد دم از نااميدي زد ولي هرچه جلو مي‌رويم فشارها و محدوديت‌ها بيشتر مي‌شود و به خاطر برخي شرايط دولت مجبور است به سختي امور را بگذراند تا كشور اداره شود.

وي با اشاره به آغاز تحريم‌ها از يك سال گذشته گفت: به مشكلات واقف هستيم ولي به معناي آن نيست كه برنامه نداريم لذا نبايد متوقف شويم زيرا راهكارهايي براي مديريت اين شرايط است.

وي با تاكيد بر اينكه در شرايط كمبود بودجه مديريت نقشي اصلي دارد افزود: امكانات و زيرساخت‌هاي ورزشي در بخش‌هاي مختلف استان وجود دارد كه نياز است جمع‌بندي از آن ظرف 10 روز آينده ارائه شود.

معتمديان گفت: از اين طريق و با شناخت ظرفيت‌هاي خالي مي‌توانيم براي سالن‌هاي موجود مديريت داشته باشيم.

وي با بيان اينكه نيازمند تحول در بخش زيرساخت ها و مديريت ورزش هستيم گفت: علاوه بر منابع محدود استاني بايد از رديف هاي ملي از جمله اعتبارات فدراسيون‌ها و وزرات ورزش و جوانان نيز استفاده كنيم.

وي بيان كرد: زيبنده نيست كه مركز استان مسابقات ليگ كشتي آزاد را ميزباني كند ولي سالن مناسب نداشته باشيم.

استاندار خراسان جنوبي تاكيد كرد: بايد چند مورد از زيرساخت‌هاي عمومي كه تقريبا همه رشته‌ها بتوانند از آن استفاده كنند را به عنوان مطالبه ملي رايزني كنيم.

وي افزود: يكي از اولويت‌ها كه بايد به صورت جدي پيگيري شود اخذ اعتبارات ملي براي اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام با درصد پيشرفت فيزيكي بالا است.

معتمديان گفت: پنج ميليارد تومان از مصوبات سفر رئيس سازمان برنامه و بودجه هم به وزارت ورزش ابلاغ شده كه حتما پيگيري و در بخش خودش هزينه مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه بودجه گرفتني نيست بلكه دادني است افزود: اعتبارات استان محدود است لذا بايد نگاه به سمت اعتبارات ملي باشد ولي حداكثر تلاش را انجام مي‌دهيم تا از ظرفيت‌هاي موجود استفاده كنيم.

استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه در حوزه استفاده از ظرفيت خيران هم اقدامات خوبي انجام گرفته است ادامه داد: از اين ظرفيت در بخش زيرساخت‌هاي ورزشي مي‌توان استفاده كرد.

وي گفت: يكي از وظايف بخش حاكميتي ايجاد زيرساخت‌هاي ورزش همگاني است تا بتوانيم به عنوان عاملي كه در حوزه فردي و اجتماعي اثرگذار است، سرمايه گذاري كنيم.

معتمديان تصريح كرد: با توجه به تهديدات موجود در كشور و به خصوص استان مرزي خراسان جنوبي كه در جوار بزرگترين توليد كننده مواد مخدر جهان است اگر برنامه براي جوانان نداشته باشيم حتما دچار مشكل مي‌شويم.

وي با بيان اينكه براي استفاده از ظرفيت نهادهايي چون شوراي مبارزه با مواد مخدر نيز در حوزه ورزش پيگيري مي‌شود گفت: اميدواريم از اين محل اعتباراتي براي كمك به ورزش استان جذب شود.

استاندار خراسان جنوبي اضافه كرد: از سردار مومني نيز دعوت شده كه در استان حضور پيدا كنند كه كمك به ورزش يك اقدام بازدارنده و پيشگيرانه در راستاي ماموريت‌هاي شوراي مبارزه با مواد مخدر است و اميدواريم به نتيجه برسد.

وي با اشاره به درخواست هيات‌هاي ورزشي براي ساخت خوابگاه نيز گفت: بايد بررسي شود كه آيا اين موضوع جزو سياست‌هاي وزارتخانه است يا نه اما در كوتاه مدت مي‌توان از ظرفيت‌هاي استاني استفاده كرد.

معتمديان افزود: در خصوص مشكل زمين نيز به خصوص در شهر بيرجند مشكل داريم زيرا بخشي از اراضي در اختيار اوقاف و بخشي هم متعلق به بنياد مستضعفان است كه البته رايزني‌هايي كه براي ساخت درمانگاه بيمارستان و مدرسه و پروژه‌هاي ورزشي انجام مي‌شود.

وي بيان كرد: بخش‌هايي هم كه در اختيار منابع طبيعي است اگر نياز شود مي‌توانيم الحاق كنيم تا براي زيرساخت‌هاي ورزشي مركز استان استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبي با تاكيد بر اينكه بايد به مناطق كمتر برخوردار توجه شود افزود: در شمال شهر بيرجند جمعيت قابل توجه‌اي ساكن هستند كه امكانات محدود است لذا بايد امكانات رفاهي ورزشي در اين نقطه از شهر مورد توجه باشد.

وي ادامه داد: در روستاهاي پرجمعيت و شهرستان‌هاي محروم و تازه تاسيس نيز بايد ارتقاي زيرساخت‌ها مد نظر باشد.

معتمديان تنها راه برون رفت از محدوديت‌ها را استفاده از همه ظرفيت‌هاي موجود در استان دانست و گفت: استفاده از خيران در كمك به هيات‌هاي ورزشي را هيات كشتي شروع كرده و نتيجه خوبي داده است.

وي با بيان اينكه بخش خصوصي استان نيز توانمند نيست اظهار داشت: دستگاه‌هاي دولتي نيز توانمند نبوده لذا مشكلات دست به دست هم داده است.

استاندار خراسان جنوبي استفاده از ظرفيت شركت‌هاي دولتي كه در استان سرمايه‌گذاري كرده‌اند را مورد تاكيد قرار داد و گفت: هفته آينده تعدادي از معاونان وزير صمت و مديران شركت‌هاي ايميدرو و ايدرو به استان سفر مي‌كنند كه مي‌توان از ظرفيت مالي آن‌ها در حوزه تيم‌داري استفاده كرد.

وي با بيان اينكه ورود به اين حوزه به دور از نااميدي و با جديت بايد باشد تصريح كرد: 50 درصد هزينه‌هاي برگزاري ليگ كشتي را تقبل كرده‌ايم كه در تعهدات پرداخت مي‌شود.

معتمديان با اشاره به نشاط ايجاد شده در زمان برگزاري مسابقات ليگ كشتي به ميزباني خراسان جنوبي ادامه داد: همين كه براي اولين بار يك تيم از خراسان جنوبي روي آنتن رسانه ملي رفته و موفقيت‌هايي نيز داشته است در كل كشور رصد شده و بازخورد خوبي هم در پي داشت.

وي با بيان اينكه در جريان برگزاري اين مسابقات، استان چندين بار روي خط آنتن سراسري رفت اضافه كرد: اين مهم نشاط اجتماعي، همگرايي و وحدت را به دنبال داشت كه تمام مردم آن را دنبال مي‌كردند.

استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: اين موضوع بايد ادامه داشته باشد و در حد توان هم كمك مي‌كنيم لذا انتظار داريم كه هيات‌ها از حالت انفعال خارج شده و منتظر نباشند كه بخش دولتي براي حل مشكلات ورود پيدا كند.

وي بر مطالبه‌گري جدي در اين زمينه تاكيد كرد و ادامه داد: مردم خراسان جنوبي بسيار قانع هستند لذا مديران بايد با روحيه مطالبه‌گري و تعامل به دنبال رفع مشكلات باشند.

معتمديان با اشاره به ديدارهاي متعدد با روساي فدراسيون‌ها گفت: بايد رايزني كرده تا اين افراد در استان حضور پيدا كنند و مديرت كلان استان نيز آمادگي همكاري دارد.

وي ادامه داد: براي برگزاري مسابقات كشتي حتي استان‌هاي قدرتمند هم اعلام آمادگي نكردند اما خراسان جنوبي با وجود همه مشكلات ميزباني را به عهده گرفت كه حاصل تلاش خستگي‌ناپذير بود.

استاندار خراسان جنوبي تاكيد كرد: در شرايطي كه بودجه كم است بايد مديريت كرد كه براي اولين بار مدير جوان بومي براي ورزش استان انتخاب شده تا با شناخت به وضعيت فعلي كمك كند.

وي با بيان اينكه وضعيت گزارش شده از ورزش استان خوشايند نيست گفت: البته مشكلات قابل حل كه نياز به تمركز و وقت بيشتري دارد كه به طور قطع با فشار به وزارت ورزش و جوانان دنبال مي‌شود.

معتمديان اظهار اميدواري كرد: تا پايان دولت شاهد تحول در حوزه زيرساخت‌ها و ورزش همگاني استان شاهد باشيم.

وي يادآور شد: قبل از دولت يازدهم تقريبا 10 درصد ورزش همگاني كشور رايج بود كه در چند سال اخير به 22 درصد ارتقا يافته است.

بالا بودن هزينه حمل و نقل در اعزام ورزشكاران به مسابقات، نبود خوابگاه در استان براي ميزباني از مسابقات كشوري و كمبود منابع مالي هيات‌هاي ورزشي از مهمترين مشكلات مطرح شده توسط روساي هيات‌هاي ورزشي استان بود.

پرداخت تسهيلات كم‌بهره به ورزشكاران براي خريد تجهيزات ورزشي برخي رشته‌ها از جمله دوچرخه‌سواري، اسكي، تيراندازي و... توجه به ورزش همگاني، استفاده درست از زيرساخت‌هاي موجود و سالن‌هاي ورزشي و تثبيت مديريت ورزش استان حداقل براي 2 تا سه سال نيز از پيشنهادها و درخواست‌هاي مطرح شده در اين نشست بود.
تعداد بازدید: 122
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal