۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/08/04 اگر منابع مالي به موقع تامين شود و شرايط كشور مساعد باشد در چهار سال آينده شاهد بهره‌برداري راه‌آهن بيرجند به يونسي خواهيم بود.
اگر منابع مالي به موقع تامين شود و شرايط كشور مساعد باشد در چهار سال آينده شاهد بهره‌برداري راه‌آهن بيرجند به يونسي خواهيم بود.
سيد كمال‌الدين ميرجعفريان در ميزگرد تخصصي با موضوع راه‌آهن افزود:
عمليات اجرايي 32 كيلومتري راه‌آهن قطعه 16 مسير بيرجند به يونسي با 25 ميليارد تومان اعتبار آغاز شده و مجموع اعتبار اين پروژه 90 ميليارد تومان است كه اخيرا 20 ميليارد و 700 ميليون تومان اعتبار به اين قطعه تخصيص يافت.
راه‌آهن يكي از موضوعات مهمي است كه از حدود 20 سال قبل براي اتصال شرق كشور به ترانزيت بين‌المللي مورد توجه قرار گرفته و با اتصال خراسان جنوبي به خط ريلي استان‌هاي سيستان و بلوچستان و خراسان رضوي، شاهراه توسعه در شرق كشور تكميل مي‌شود.
خراسان جنوبي يكي از استان‌هاي شرقي است كه در خط مرزي، بار 2 كريدور مهم كشور را به دوش مي‌كشد و يكي از اين كريدورهاي با اهميت محور شرق است كه در اتصال شمال و جنوب نيز نقش به سزايي دارد.
تنها استاني كه در اين ميان بهره‌اي از خط ريل سراسري در محور شرق نداشت، خراسان جنوبي بود و با پيگيري‌هايي كه در سال‌هاي اخير از سوي مسئولان استان به ويژه استاندار خراسان جنوبي صورت گرفت، طرح اتصال مركز استان به راه‌آهن در دولت تدبير و اميد وارد فاز عملياتي شد.
تعداد بازدید: 150
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal