۱۳۹۸ جمعه ۲۷ دي
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/06/17 برگزاري همايش ملي روز روستا فرصتي استثنايي و مغتنم براي استان است
برگزاري همايش ملي روز روستا فرصتي استثنايي و مغتنم براي استان است
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: روستاهاي استان مستعد سرمايه‌گذاري است لذا از هر فرصت و عنوان بايد براي جذب سرمايه‌هاي اندك با بازدهي بالا استفاده كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، سيد كمال الدين ميرجعفريان در نشست هماهنگي برگزاري همايش ملي روز روستا و عشاير در خراسان جنوبي افزود: برگزاري اين همايش ملي با حضور تعداد زيادي از ميهمانان كشوري فرصت استثنايي و مغتنم براي استان است.

وي اظهار داشت: درايت استاندار در دعوت از مقامات ارشد كشوري و آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي باعث شكل‌گيري ذهنيت در كشور شده كه خراسان جنوبي مي‌تواند پايه خوبي براي برگزاري چنين همايشي در سطح ملي باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي با تاكيد بر اجراي برنامه منسجم و پر محتواي براي اين همايش گفت: براي اين مهم نياز است تمام دستگاه‌ها با تمام ظرفيت پاي كار باشند و از همه توانمندي‌ها استفاده كنند.

وي با اشاره به استعدادهاي بالقوه موجود در استان ادامه داد: برگزاري اين همايش ملي فرصتي است كه ظرفيت‌هاي استان به كل كشور معرفي شود.

ميرجعفريان عنوان كرد: اين معرفي موجب مي‌شود كه سرمايه‌هاي سرگردان به سمت استان هدايت شده و انتظار مي ‌رود ظرفيت‌ها به خوبي منعكس شود.

وي همچنين بر كيفيت اطلاع‌رساني در اين خصوص تاكيد كرد و ادامه داد: تاكنون در بعد اطلاع رساني اقدامي در خور شأن استان انجام نشده است لذا بايد از فرصت همايش به درستي استفاده كرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: با توجه به اينكه حداقل پنج وزير در اين همايش حضور خواهند داشت نياز است كه پروژه‌هاي كلان تا 15 مهرماه آماده افتتاح شود.

وي ادامه داد: برخي پروژه‌ها از جمله اجراي 90 پروژه آبخيزداري نيز به لحاظ اهميت قابل طرح در همايش است كه مي‌توان به صورت همزمان و سراسر كشور عمليات اجرايي آن آغاز شود و برد استان نسبت به ساير نقاط بيشتر باشد.

ميرجعفريان گفت: براي برپايي نمايشگاه نيز دستگاه‌ها ظرفيت سازي كنند تا توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي استان براي جذب سرمايه گذاري شكوفا شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي با اشاره به اقدامات شايسته‌اي كه براي طرح استان در سطح كلان كشور انجام شده است افزود: شروع طرح اقدام ملي ساخت مسكن در استان ، تصويب سند سازگاري با كم آبي به عنوان پايلوت در خراسان جنوبي و اقتصاد دام از جمله اقدامات ارزشمندي است كه با پيگيري‌هاي مجدانه محقق شده و نياز به اطلاع رساني دارد.

وي برگزاري همايش ملي روز روستا و عشاير در استان را يك فرصت طلايي براي خراسان جنوبي دانست و گفت: كيفيت بخشي به اين همايش بسته به همت مديران دستگاه‌هاي اجرايي دارد.

ميرجعفريان بر فعال شدن اقامتگاه‌ها، رستوران ها و بازارهاي استان براي اين همايش تاكيد كرد افزود: فرودگاه بيرجند نيز نياز است كه آمادگي براي پروازهاي بيشتر داشته باشد.

وي با بيان اينكه پيش بيني مي‌شود بيش از هزار مهمان در اين همايش شركت كنند گفت: در حوزه فرش، گوهرتراشي،گليم، پارچه بافي و غيره از ظرفيت‌هاي روستاها و عشاير است كه مي‌توان در برپايي نمايشگاه به معرفي آن پرداخت.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: بازديد مقامات كشوري و مهمانان اين همايش از ظرفيت‌هاي كشاورزي و معادن استان نيز در دستور كار قرار گيرد.

وي افزود: يكي از مولفه‌هاي اصلي اشتغال رفع دغدغه بازار است كه مي‌تواند در نمايشگاه جانبي همايش ملي روز روستا و عشاير به اين مهم پرداخته شود.

ميرجعفريان بر تشكيل كميته‌هاي اطلاع رساني و فرهنگي براي برگزاري همايش تاكيد كرد و گفت: نبايد اجازه داد برخي از فضاي اين همايش برداشت‌هاي سوء داشته باشند.

وي افزود: مستندات خوبي از برداشت عناب زرشك و زعفران تهيه و براي نمايش در همايش آماده شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي با اشاره به ايجاد روحيه جهادي در دستگاه‌هاي اجرايي عنوان كرد: انتظار مي‌رود شاخص‌هاي توسعه روستايي در دستگاه‌ها به روز رساني و بازنگري شود تا بدانيم در سطح كلان كشور در چه جايگاهي قرار داريم.

وي تاكيد كرد: در كنار معرفي ظرفيت‌ها بايد از فرصت حضور مقامات كشوري در اين همايش نهايت استفاده را ببريم با معرفي نيازها به دنبال جذب و تخصيص منابع لازم باشيم.

ميرجعفريان يادآور شد: مساله آب خراسان جنوبي هم اكنون در بعد كشوري به عنوان يك چالش مطرح شده و عزم جدي براي رفع اين مشكل در روستاها شكل گرفته است.

وي توصيه كرد: مديران دستگاه‌هاي اجرايي با حضور ميداني در روستاها مشكلات را از نزديك مشاهده و به دنبال راه‌حل آن باشند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار خراسان جنوبي نيز ضمن تقدير از اقبال استان براي برگزاري چنين همايشي گفت: حوزه اقتصادي استان نيز در بحث اشتغال پايدار روستايي هر نوع همكاري كه نياز باشد با برگزار كنندگان همايش خواهد داشت.

مشيرالحق عابدي با اشاره به اينكه عمده‌ترين تسهيلات اشتغال پايدار پرداخت شده است افزود: از اين رو پروژه‌هايي كه قابليت اجرايي داشته باشد را مي‌توان در اين همايش معرفي كرد.

وي ادامه داد: اميد است با اجماع نظر بتوانيم تفاهم‌نامه‌هايي از جمله هاب شتر كه در بحث اشتغال روستايي در حال شكل‌گيري است در اين فرصت معرفي شود.

افتتاح 32 پروژه حوزه گردشگري از جمله برنامه‌هاي پيشنهادي براي روز روستا و عشاير بود كه همزمان با برگزاري همايش انجام مي‌شود.

نمايش توانمندي‌هاي مددجويان كميته امداد و بازديد از روستاهاي محروم نيز از ديگر برنامه‌هاي پيشنهادي بود.

همايش ملي روز روستا و عشاير امسال به ميزباني خراسان جنوبي 15 مهرماه با حضور مهمانان كشوري برگزار مي شود. 
تعداد بازدید: 10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal