۱۳۹۸ جمعه ۲۷ دي
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/06/14 حضور مدير بحران در محل حادثه جنبه نظارت دارد نه عمليات
حضور مدير بحران در محل حادثه جنبه نظارت دارد نه عمليات

بررسي مواد قانون مديريت بحران كشور، پاسخ به سوالات مديران كل، دستورالعمل هاي مترتب بر قانون، برنامه هاي پيش روي سازمان و استماع سخنان مديران كل محورهاي اصلي در دومين روز از همايش ملي مديريت بحران مي باشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور، اسماعيل نجار معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور امروز در دومين روز همايش ملي مديريت بحران كشور كه به ميزباني قزوين در حال برگزار است، در جمع مديران كل مديريت بحران استانداري هاي سراسر كشور اظهار كرد: از ابتداي سال جاري، سال بسيار پر زحمت و پركاري را در پيش رو داشتيم و مديران و مسؤولان پرتلاش بودند به گونه اي كه با كمك تمام مديران استان‌ها توانستيم ميزان مشكلات و خسارت‌هاي سيل را كاهش دهيم.
نجار افزود: قانون مديريت بحران كشور بعد از50 ماه در مجلس تصويب و به قانون تبديل شد و ما از همان ابتدا اجرايي كردن قانون را شروع كرديم و براي اجراي آن مهيا شديم.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور بيان كرد: قانون دائمي‌مديريت بحران داراي ظرفيت‌هاي خوبي است كه از اين ظرفيت‌ها مي‌توان در راستاي كاهش خسارت‌ها اقدام كرد و كمتر شاهد خسارت‌هاي اين بخش باشيم.
معاون وزير كشور عنوان كرد: در قانون دائمي‌ مديريت بحران كشور، استفاده از امكانات بخش خصوصي، برخورد با متخلفان و مديران ضعيف و تأمين امكانات لازم ديده شده و اين قانون مي‌تواند بسياري از نيازهاي ما را تأمين كند.
نجار، جايگاه مديريت بحران را بسيار مهم دانست و گفت: در سال جاري زماني كه كشور درگير بحران سيل شد اهميت حضور و توان مديران ارزيابي شد.
رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران كشور ادامه داد: مديريت بحران تنها بر عهده سازمان بحران نيست بلكه شامل كف جامعه تا سطح است و مردم در مديريت بحران اساس كار محسوب مي‌شوند و بايد در نظر داشت كه از ساخت يك خانه ايمن گرفته تا اقدامات پيشگيرانه از جمله نوع ساخت منازل و ادارات، مهندسان ناظر و مصالح و كيفيت ساخت در پيشگيري و مديريت بحران دخيل هستند.
نجار يادآور شد: برخي رسانه‌ها از حضور مدير بحران در حوادث انتقاد مي‌كنند و در پاسخ بايد گفت كه قرار نيست كه رئيس سازمان مديريت بحران شخصاً در صحنه حضور داشته باشد و نيازمند يك مديريت توانمند و كارامد است تا بتوانيم حوادث را به درستي مديريت كنيم و شاهد كاهش خسارت‌ها باشيم؛ در مواقع ضروري وظيفه خود مي‌دانيم كه در محل حادثه حضور داشته باشيم تا نظارت بيشتري صورت بگيرد.
معاون وزيركشور جايگاه مديريت بحران براي حل مشكلات مربوط به حوادث طبيعي اساسي و برجسته دانست و اظهار داشت: در فروردين ماه امسال ديديم كه بيشتر كشور درگير بحران سيلاب شده بود تاجايي كه علاوه بر مديريت بحران بسياري از دستگاه هاي اجرايي كشور را نيز درگير خود كرده بود.
رئيس سازمان مديريت بحران كشور با بيان اينكه عوامل مختلفي دست به دست هم مي دهند و در حوادث غيرمترقبه منجر به خسارات جاني و مالي مي شوند،افزود: در همين رابطه نبايد از مسئوليت هاي نظام مهندسي و وضعيت كيفي مصالح به سادگي عبور كرد كه در همين سيل اخير شاهد اين موارد بوديم.
نجار تصريح كرد: برآوردها خسارت هاي سيلاب اخير درست نبوده اند و با وضعيت اقتصادي و مشكلات مالي دولت ميزان براوردهاي خسارت هاي اعلام شده توسط استان هاي حادثه ديده بايد دقيق تر و واضح تر اعلام مي شد.
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal