۱۳۹۸ جمعه ۲۷ دي
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/06/11 اگر در مسائل جاده‌اي دستگاهي كوتاهي كند هيچ ملاحظه‌اي نخواهيم داشت
اگر در مسائل جاده‌اي دستگاهي كوتاهي كند هيچ ملاحظه‌اي نخواهيم داشت
به گزارش روابط عمومي استانداري، سيد كمال الدين ميرجعفريان روز يكشنبه در چهارمين نشست كميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي استان خراسان جنوبي افزود: با كساني كه در حفظ جان و مال مردم كوتاهي كنند و رانندگان اتوبوس كه خواب‌آلود هستند، برخورد قاطع قانوني مي‌شود.
 
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: علت بيشتر تصادفات در جاده‌هاي استان ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان است كه بايد ضمن انجام تست‌هايي، به رانندگان شوك‌هاي لازم وارد شود.
وي با اشاره به افزايش تصادفات اتوبوس‌ها از ابتداي امسال در استان اظهار داشت: هر كجا راننده‌اي كوتاهي مي‌كند اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي بايد رسيدگي ، راننده را جابه جا و دفترچه را باطل كند.

معاون استاندار خراسان جنوبي گفت: با شركت‌هاي حمل و نقل كه مقصر هستند نيز با هماهنگي پليس راه برخورد جدي انجام شود.

وي توقف اجباري براي كاهش تصادفات در ترددهاي شبانه اتوبوس‌ها را مورد تاكيد قرار داد و افزود: اجراي شيارهاي لرزاننده در مسيرهاي طولاني استان براي كاهش تصادفات ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي موثر است.

ميرجعفريان تصريح كرد: بايد براساس اولويت دو مسير طبس به يزد و بيرجند به نهبندان براي رانندگان هوشيارسازي شود.

وي گفت: تحليل تصادفات استان بايد دقيق باشد و از طرفي در محورهاي كويري و فاقد مراكز خدماتي براي انتقال مصدومان سوانح رانندگي بايد سريعتر به صورت اضطراري اكيپ‌هاي امدادي مستقر شوند.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي با تاكيد بر استقرار پليس در نقاط آشكار براي جلوگيري از تخلف رانندگي گفت: به هيچ وجه با كمين و استقرار پليس راه در نقاط كور جاده‌اي براي اعمال قانون پس از تخلف رانندگان موافق نيستيم.

وي بيان كرد: درخصوص مسايل جاده‌اي اگر دستگاهي وظيفه خود را به درستي انجام ندهد هيچ ملاحظه‌اي نخواهيم داشت و برخورد جدي مي‌شود.

ميرجعفريان گفت: نيروهاي نظارتي استانداري به صورت محسوس و نامحسوس عملكرد دستگاه‌هاي مرتبط با كميسيون مديريت ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي را بايد ارزيابي كرده و اگر از فرصت اجراي يك مصوبه گذشته اما اقدامي نشده سهم جريمه براي آن دستگاه مربوطه اعمال شود.

وي بر مديريت و اثربخشي رفتار رانندگان تاكيد كرد و افزود: طرح جامع ساماندهي ورودهاي شهري كه تلفيقي از مقررات درون شهري و برون شهري داشته باشد با همكاري دفتر فني استانداري و اداره كل راهداي و حمل و نقل جاده اي خراسان جنوبي تدوين شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي با اشاره به گزارش پليس راه مبني بر توجه نكردن شركت توزيع برق نسبت به رفع مشكل برق در بخشي از جاده سربيشه گفت: اگر طي 48 ساعت نسبت به رفع مشكل برق جاده اقدام نشود هر حادثه‌اي اتفاق بيافتد مسئوليت متوجه دستگاه مربوطه است و مي‌توان تحت تعقيب قضايي قرار گيرد.

وي ادامه داد: بايد بر كار آموزشگاه‌هاي رانندگي كه گواهينامه صادر مي‌كنند نيز نظارت و نحوه آموزش كنترل شود.

ميرجعفريان همچنين با اشاره به حركت دسته‌هاي عزاداري ايام محرم و بازگشايي مدارس گفت: تهميدات لازم براي جلوگيري از تصادفات انديشيده شود.

وي يادآور شد: از آنجا كه بيشترين تصادفات به خاطر رعايت نشدن قوانين راهنمايي و رانندگي و تخطي از سرعت مجاز و انحراف به چپ رانندگان است، آگاهي بخشي، هوشياري رانندگان و متقاعد كردن به رعايت قوانين بايد جدي گرفته شود كه در اين ميان رسانه‌ها نيز نقش دارند.

معاون استاندار خراسان جنوبي بر استقرار دستگاه‌هاي امدادي به خصوص در جاده‌هاي طبس و نهبندان تاكيد كرد و افزود: ناوگان امدادي نيز نياز است كه تقويت شود تا شاهد بروز مشكل در زمان خدمت رساني به حادثه ديدگان نباشيم.

وي گفت: 15 روز ديگر اين مباحث عملياتي و گزارشي از خروجي‌ها نيز ارايه شود.

در اين نشست اعلام شد از ابتداي امسال تا پايان مرداد، 125 نفر در حوادث جاده‌اي استان فوت كرده‌اند كه اين آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 54 درصد رشد داشته است.
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal