۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/05/22 در حادثه سيل بهار امسال، نمره رسانه ها از لحظه هاي اول تا الان، قابل قبول است
در حادثه سيل بهار امسال، نمره رسانه ها از لحظه هاي اول تا الان، قابل قبول است
رحماني فضلي گفت: در شرايط فعلي كشور كه فشارهاي خارجي زياد و مشكلات اقتصادي وجود دارد، رسانه ها بايد انگيزه، اميد، وحدت و انسجام ايجاد كنند و كشور را در راه رسيدن به اهداف منسجم كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران كشور به نقل از وزارت كشور؛ دكتر رحماني فضلي وزير كشور در مراسم تجليل از خبرنگاران پيشرو در اطلاع رساني روند بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده، اجراي سياست هاي ستاد اطلاع رساني و تبليغات اقتصادي كشور و فعالان خبري حوزه وزارت كشور ضمن اشاره به تنوع و تعدد و پيچيدگي كار رسانه ها در عصر حاضر كه موجب چندين برابر شدن نقش رسانه ها شده است، گفت: موضوع اطلاع رساني و خبر رابطه مستقيمي با تصميم گيري و انتخاب مردم دارد، انسان ها پيوسته دست به انتخاب مي زنند و انتخاب رابطه مستقيمي با علم و معرفت و خبر دارد.
وي افزود: هرچه بر سطوح فعاليت افزوده و ميزان مسئوليتها بالا مي رود، نوع و سطح انتخاب و نوع تصميم بيشتر مي شود.
وزير كشور گفت: امروز رسانه ها، اهميت بسياري دارند چرا كه فعاليت آنها در زندگي مردم حضور دارد و رسانه ها رابط دولت ها و حاكميت ها با مردم هستند و در ساخت فضاي عمومي جامعه نقش زيادي دارند و البته در اين روند، مستمراً نقش رسانه ها قوي تر و بيشتر مي شود.
وزير كشور در تشريح نقش و اثر مهم رسانه‌ها گفت: رسانه اگر به صورت واقعي و حقيقي در جهت كمك به مردم و حقيقت يابي عمل نكند مي تواند افتراق ايجاد كند كه مي تواند اثر منفي بگذارد.
وزير كشور در ادامه به حوادثي كه در سالهاي گذشته در كشور رخ داده اشاره كرد و گفت: در حادثه سيل كرمانشاه، اولين كار تشكيل ستاد بحران بود و اولين كار اين ستاد اين بود كه اطلاع رساني را مديريت كند و ضمن اطلاع رساني به مردم آرامش بدهيم.
وي افزود: در زلزله اي با اين سطح در كرمانشاه، خبرنگاران و اهالي رسانه در عين حال كه بايد بسيج عمومي را فراهم مي كردند، بايد خبررساني و در عين حال آرامش بخشي را هم دنبال مي كردند. درچنين شرايطي رسانه بايد همزمان؛ چندين موضوع را درنظر داشته باشد.لذا خبرنگاران بايد قدرت تحليل بالائي داشته باشند و بدرستي بدانند كه هر خبر تاثيري مي گذارد و چه تبعاتي دارد؟
وزير كشور ادامه داد: در حادثه سيل بهار امسال، نمره رسانه ها از لحظه هاي اول تا الان، قابل قبول است. به هرحال 24 استان درگير سيل شده بود و يك بي احتياطي مي توانست، نگراني و تلاطم بزرگي در كشور ايجاد كند؛ از جمله در روزهاي ابتدايي در گلستان شايعات كاملاً خلاف واقعي پراكنده شد كه دولت به اين منطقه كمك نمي كند، چون سني هستند! درچنين شرايطي ما به عنوان مسئولان نه امكان و نه شرايط مديريت و اطلاع رساني داشتيم؛ اما به خاطر درايت و هوش و خبرگي اهالي خبر، اطلاع رساني صحيح و مؤثر محقق شد.
وزير كشور خاطر نشان كرد: در اين فضا، مجموعه ما و شما به عنوان جامعه رسانه اي در كنار هم همكاري كرديم و حملات رسانه اي دشمنان را ختثي كرديم.
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal