۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/05/15 هر طرحي كه از خراسان جنوبي ارائه شود را با نگاه مثبت حمايت مي كنيم
هر طرحي كه از خراسان جنوبي ارائه شود را با نگاه مثبت حمايت مي كنيم
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، كارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه‌گذاري استان به رياست استاندار خراسان جنوبي و با حضور معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري و مديرعامل صندوق كارآفريني اميد كشور برگزار شد.
پس از ارائه گزارش مديران دستگاه هاي اجرايي استان، محمدصادق معتمديان استاندار خراسان جنوبي طي سخناني اظهار داشت: دو درخواست مشخص از معاون محترم رئيس جمهور داريم؛ ابتدا اين كه در بحث زيرساخت‌هاي استان مثل آبرساني به روستاها، قنوات، جاده‌ها و... كه به طور مستقيم با معيشت مردم در ارتباط است از اعتبارات عمراني مبلغ قابل توجهي در اختيار استان قرار گيرد. وي افزود: درخواست دوم ما در حوزه اشتغال است كه متقاضي اِعطاي تسهيلات از منابع ملي به ميزان حداقل 2 هزار ميليارد ريال در راستاي توسعه اشتغال روستايي هستيم.
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري نيز از خراسان جنوبي به عنوان استاني پويا، سرزنده و پي گير در بخش‌هاي توسعه‌اي ياد كرد و گفت: خراسان جنوبي از لحاظ كيفيت، طرح‌ها را به خوبي اجرا مي كند و جزء استان‌هاي هدف ماست، بنابراين تلاش مي‌كنيم هر طرحي كه از استان ارائه مي شود را با نگاه مثبت حمايت كنيم.
دكتر اميد با اشاره به اين كه در مجموعه ي دولت، استاندار خراسان جنوبي به عنوان فردي خوش فكر، خلاق و جدي در كار مطرح است، افزود: دغدغه اشتغال به عنوان اولويت استاندار محترم قابل ستايش است و استمرار اين جديت، توسعه روستايي استان را در پي خواهد داشت.
وي ادامه داد: دولت عزم جدي در بحث توسعه روستاها دارد و اين توجه ويژه در قالب تخصيص 18 هزار ميليارد تومان تسهيلات تبلور يافته كه 13 هزار و 500 ميليون تومان آن ابلاغ شده است؛ اختصاص اين منابع سبب مهاجرت معكوس به روستاها شده و نرخ اشتغال روستايي را 25 درصد افزايش داده است.
معاون توسعه روستايي رياست جمهوري خاطرنشان كرد: عليرغم اين كه بيش از 90 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار كشور از زيرساخت‌هاي اوليه بهره‌مند شده‌اند، اما بايد توجه داشت كه صِرف آب و برق و بهداشت كافي نيست و اسباب ماندگاري در روستاها، كار و اشتغال است.
وي ادامه داد: آمارها نشان مي‌دهد كه در سال هاي اخير نرخ مهاجرت معكوس به روستا در كشور بيشتر از نرخ مهاجرت به شهرها بوده كه حاصل نگاه ويژه دولت به توسعه و اشتغال روستايي است.
دكتر اميد افزود: دغدغه آبرساني به روستاهاي خراسان جنوبي را به عنوان يك مسئله جدي دنبال خواهيم كرد و فردا نيز در نشست با معاون اول رئيس جمهوري اين موارد را مطرح خواهيم كرد.
مديرعامل صندوق كارآفريني اميد كشور نيز از حمايت همه جانبه از طرح هاي اشتغال زا در استان خبر داد و گفت: آمادگي داريم در بخش معادن روستايي 40 درصد ميزان سرمايه گذاري را به تعاوني‌هاي روستايي، تسهيلات اعطا كنيم. 
تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal