۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/04/19 بايد مديريت بحران و پدافند غير عامل را از هم تفكيك كرد
بايد مديريت بحران و پدافند غير عامل را از هم تفكيك كرد
اولين كارگروه عمران و تاسيسات شوراي پدافندغيرعامل استان خراسان جنوبي، عصر سه شنبه هجدهم تير ماه، به رياست مهندس مير جعفريان معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري تشكيل جلسه داد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، ميرجعفريان با اشاره به اهميت و جايگاه پدافند غيرعامل اظهار داشت: بايد توجه داشته باشيم كه مديريت بحران و پدافندغيرعامل درعين شباهت‌ها، كاركردهاي مجزايي دارند و بايد از هم تفكيك شوند.
وي افزود: مثلاً در حادثه‌اي مثل سيل بايد يك گذرگاه موقت براي مردم ايجاد كنيم، يعني فرصت كافي داريم، اما مثلا اگر خداي ناكرده حمله هوايي رخ دهد، بايد قبل از آن آمادگي داشته باشيم تا مردم را اسكان بدهيم و اين اسكان مثل سيل نيست كه بتوانيم در پارك مردم را مستقر كنيم، بلكه بايد پناهگاه زيرزميني پيش‌بيني شده باشد، بنابراين بايد در تصميم گيري ها دقت كنيم تا براي هر موضوع نسخه ي مرتبط پيچيده شود.
معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري خاطرنشان كرد: صحبت از پدافند غيرعامل به اين معنا نيست كه در شرايط خاص امنيتي قرار داريم و نمي خواهيم مردم را نگران كنيم، بلكه امروز كشورهاي پيشرفته اي كه در معرض تهديد هم نيستند در اين حوزه برنامه ريزي و سرمايه گذاري كرده اند، پس اگر قرار است يك پل هم طراحي و ساخته شود بايد حتما موضوع پدافندغيرعامل در آن ديده و پيش‌بيني شود.
در ادامه مديران دستگاه هاي اجرايي از جمله شركت نفت، آب و فاضلاب شهري، برق و شهرداري نيز به تشريح برنامه‌هاي پيش‌بيني شده و اجرايي شده در حوزه پدافند غيرعامل پرداختند.
تعداد بازدید: 139
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal