۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/04/13 تبريك روز دهياري
تبريك روز دهياري
                                                   بسم الله الرحمن الرحيم
«چهاردهم تيرماه سال 1398 مصادف با بيست و دومين سالروز تصويب قانون تأسيس دهياريهاي خودكفا در روستاهاي كشور، نقطه عطف پيوند حاكميت با مردم در عرصه مديريت محلي در مناطق روستايي است.
نامگذاري اين روز به عنوان روز دهياري اقدامي ارزشمند و فرصتي مغتنم براي تجليل از فعاليتهاي خالصانه خادمين بخش مديريت روستايي و آشنايي آحاد جامعه با عملكرد و خدمات دهياريها و شهرداري ها، هم افزايي و افزايش همدلي و تعامل مردم و خانواده بزرگ مديريت روستايي و شهري اطلاع رساني در راستاي آشنايي با رويكردها، سياستها و برنامه هاي كشور است.
دهياران در مقام مديران ارشد روستا و متوليان اصلي توسعه پايدار در مناطق روستايي، در حقيقت نمايندگان راستين مردم و منتخبين برخاسته از بطن جامعه روستايي هستند.
اجراي پروژه ها و طرحهاي متعدد عمراني، خدماتي، فرهنگي و اجتماعيِ خلاقانه با بهره گيري از مشاركت مردم، بهبود وضعيت و منظر روستاها، كمك به حفظ محيط زيست و منابع طبيعي، كمك به حفظ فرهنگ بومي و اسلامي-ايراني در عرصه هاي مختلف توسعه روستايي، ارتقاي سطح همبستگي مردم و سرمايه اجتماعي آنها و كمك به رونق اقتصادي و اشتغالزايي در مناطق روستايي، تنها گوشه اي از فعاليتهاي وسيع و ارزشمند دهياريها در خدمت رساني به مردم فهيم روستايي بوده است.
در اين مسير رو به توسعه، حمايتهاي همه جانبه دولت تدبير و اميد از جمله تخصيص اعتبارات و امكانات ، تلاش براي انسجام و نظم بخشي به نهاد دهياري از طريق تدوين لايحه دهياريها، برنامه ريزي كلان براي تقويت بنيه اقتصادي روستاها، اشتغالزايي و كارآفريني در روستاها مسلماً زمينه ساز ارتقاي كارآمدي دهياري بوده و خواهد بود.
 در پايان ضمن تبريك اين روز و مناسبت مهم، به دهياران خدوم و سختكوش كشور علي الخصوص دهياران استان خراسان جنوبي، براي تمامي جهادگران عرصه مديريت روستايي در سطوح ملي و محلي به ويژه دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستايي استان، از پروردگار متعال سلامت، سعادت و سربلندي و توفيق خدمت روز افزون را خواستارم.»
عاليه خواجوي
مديركل دفتر امور روستايي و شوراها
تعداد بازدید: 208
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal