۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1398/03/21 احداث 34 واحد مسكوني سيلزدگان خراسان جنوبي در دست اقدام است
احداث 34 واحد مسكوني سيلزدگان خراسان جنوبي در دست اقدام است
معاون استاندار خراسان جنوبي گفت: تاكنون عمليات اجرايي 34 واحد مسكوني در مناطق مختلف سيلزده استان آغاز شده است كه برخي در مرحله فونداسيون، اسكلت و تعدادي نيز در مراحل تكميل ساخت هستند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ،سيد كمال الدين ميرجعفريان يكشنبه شب در دومين نشست قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيلزده خراسان جنوبي افزود: در اثر سيل از اوايل سالجاري تا كنون در مجموع 260 واحد مسكوني استان تخريب و دچار خسارت شديد شدند.
وي گفت:در اين مرحله تسهيلات احداث 150 واحد مسكوني به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان ابلاغ شده كه بلافاصله كار احداث 34 واحد مسكوني شروع شده است.
وي عنوان كرد:در اين طرح ، ابتدا واحدهايي كه به صورت 100 درصد در مناطق سيلزده تخريب شده آغاز و پس از آن بازسازي واحدهاي در معرض خطر انجام مي شود.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي گفت: انتظار ما از شهروندان اين است در زمينه آواربرداري، تشكل پرونده و احداث واحدهاي مسكوني همكاري و دستگاه‌هاي اجرايي نيز روند احداث واحدها را تسريع كنند.
وي ضمن اشاره به ساير اقدامات انجام شده ،افزود:در يك اقدام جهادي فرمانداران، جهاد كشاورزي و بسيج سازندگي بيش از 50 تا 60 درصد از قنواتي كه بر اثر سيل آسيب ديده بود، رفع مشكل شده و آب در آنها جاري است.
وي اظهار اميدواري كرد؛ طي 2 ماه آينده مابقي قنوات آسيب ديده براساس اولويت بندي مرمت و بازسازي شود.
ميرجعفريان گفت: خسارت سيل به مزارع و باغات از طريق (سامانه سجاد) برآورد شده و در اين خصوص منابع ملي جذب و در اختيار كشاورزان قرار خواهد گرفت.
وي از فرمانداران و مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان خواست به جد پيگير حل مشكلات مناطق سيلزده استان باشند تا مشكلات مردم به حداقل ممكن برسد.
وي گفت: همچنين توسط دستگاه‌هاي متولي مسائل بهداشتي مناطق سيلزده استان نيز به صورت مرتب رصد شود.
وي با اشاره به احداث 10 هزار واحد مسكوني براي محرومان استان گفت: سهميه احداث مسكن در شهرستان به صورت شناور است و فرمانداران تلاش كنند با كار جهادي سهميه بيشتري را جذب كنند.
ميرجعفريان اظهار داشت: بايد پرداخت تسهيلات مختلف بنياد مسكن براي بازسازي واحدهاي مسكوني به مردم اطلاع رساني شود.
وي بيان كرد: همچنين بايد منابع ملي براي آبرساني سيار به روستاهاي استان جذب شود و در اين زمينه حمايت لازم از شركت آب و فاضلاب روستايي به روستاها،نيز انجام خواهد شد
معاون استاندار خراسان جنوبي افزود: آبرساني سيار به موقع و در حد نياز مردم انجام شود تا آنان در فصل گرما براي تأمين آب خود دغدغه‌اي نداشته باشند.
وي گفت: وسعت زياد استان هزينه‌هاي خدمات رساني به مردم را افزايش مي‌دهد كه بايد اين موضوع در تخصيص اعتبارات ملي در نظر گرفته شود.
ميرجعفريان با بيان اينكه رفع تعرضات و تصرفات بستر رودخانه‌هاي استان از سوي دستگاه‌هاي متولي جدي گرفته شود، اضافه كرد: نبايد اجازه دهيم كه حريم رودخانه‌هاي استان ساخت و ساز و يا كشاورزي انجام شود. و بايد نظارت لازم صورت پذيرد تا از بوجود آمدن مشكلات بعدي پيشگيري شود.
وي عنوان كرد: فرمانداران و دستگاه‌هاي اجرايي براي جلوگيري از آتش سوزي مراتع و باغات آمادگي داشته باشند و در اين خصوص گشت‌هاي دستگاه‌هاي متولي در مناطق مختلف افزايش يابد.
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal