۱۳۹۹ يکشنبه ۵ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/08/08 اقشار کم درآمد متقاضی مسکن شهری به بنیاد مسکن مراجعه کنند
اقشار کم درآمد متقاضی مسکن شهری به بنیاد مسکن مراجعه کنند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: اقشار کم درآمد متقاضی استفاده از تسهیلات مسکن شهری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ میرجعفریان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: افرادی که متقاضی استفاده از تسهیلات و طرح های حمایتی مسکن شهری هستند، می توانند به بنیاد مسکن شهر محل اقامت خود مراجعه نمایند.
وی تصریح نمود: بنیاد مسکن بعد از نهایی شدن آمار ثبت نام کننده ها، اسامی را جهت پالایش و برنامه ریزی به فرمانداری شهرستان ارسال می نماید.
معاون استاندار اظهار داشت: ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت که در هر نقطه واقع در محدوده شهر که زمین با کاربری مسکونی داشته باشند، از این تسهیلات بهره مند می شوند.
میرجعفریان افزود: شرط برخورداری افراد از این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بیش از 25 هزار نفر مثل بیرجند این است که فرد بد مسکن باشد.
وی گفت: بد مسکن به افرادی اطلاق می شود که در حاشیه شهر یا در بافت فرسوده سکونت داشته یا زمینی در این محدوده در اختیار دارند.
به گفته وی؛ هدف از اعطای تسهیلات به افراد ساکن در حاشیه شهرها و بافت های فرسوده، بهسازی و ایمن سازی واحدهای مسکونی است.
معاون استاندار متذکر شد: تسهیلات در نظرگرفته شده برای این افراد در قالب 50 میلیون تومان وام کم بهره با کارمزد 4-5 درصد و 30 میلیون تومان کمک بلاعوض می باشد.
میرجعفریان گفت: خانه اولی هایی که زمین در اختیار ندارند می توانند از طریق طرح اقدام ملی برای خانه دار شدن اقدام نمایند.
وی افزود: این افراد از طریق طرح اعطای زمین 99 ساله به صورت رایگان صاحب ملک می شوند.
شایان ذکر است: در جریان سومین سفر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان در خردادماه امسال، طی تفاهم‌نامه‌ای برای احداث 6 هزار واحد مسکن شهری برنامه‌ریزی شد که از این تعداد 5 هزار واحد برای افراد فاقد مسکن یا ساکنان بافت‌های فرسوده، حاشیه شهرها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده و هزار واحد هم به بازنشسته‌های فاقد مسکن اختصاص دارد.
تعداد بازدید: 90
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal