۱۳۹۹ دوشنبه ۶ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/07/22 اقدامات ویژه در حوزه فرهنگی و آموزشی در شمال شهر بیرجند
اقدامات ویژه در حوزه فرهنگی و آموزشی در شمال شهر بیرجند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اقدامات ویژه در تأمین زیر ساخت های حوزه فرهنگی و آموزشی در شمال شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ میر جعفریان با اعلام این خبر در نشست خبری و بازدید میدانی از پروژه های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تأکید کرد: افق روشنی برای فضاهای آموزشی سطح استان ترسیم شده است.
وی با تأکید بر تلاش استان در راستای ارتقاء شاخص های رفاه و آسایش مردم، تصریح نمود: در همین راستا کلیه نیازمندی ها به ویژه در حوزه فضاهای آموزشی در سطح استان احصا شده و برنامه‌ریزی های لازم برای رفع آنها صورت گرفته است.
معاون استاندار متذکر شد: سال گذشته و حسب دستور اکید استاندار، مبنی بر این که در راستای رفع نیازهای استان، برنامه راهبردی مناسبی داشته باشیم، طرح جامع تأمین فضاهای آموزشی تدوین شد.
میرجعفریان افزود: در این طرح وضعیت نیاز همه مناطق استان به فضای آموزشی رصد شده و راهکارهای رفع آن ها نیز ارائه گشته است.
وی با اشاره به این که در بحث تعداد کلاس های درس به نسبت میانگین کشوری در استان مشکلی نداریم .
معاون استاندار با بیان این که در سطح شهرستان بیرجند 100 کلاس درس در حال احداث می باشد، گفت: بخش عمده ای از نیاز ما در شهر بیرجند، مربوط به شمال شهر است.
میرجعفریان افزود: برای تأمین نیاز های فرهنگی و آموزشی شمال شهر بیرجند طرح جامع جداگانه‌ای تهیه شد تا هدف گذاری ها بر مبنای نیاز واقعی باشد.
وی ‌خاطر نشان کرد : در راستای همان طرح جامع بخشی از کلاس های درس در شمال شهر تا آبان ماه تکمیل می شود و مابقی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
به گفته وی؛ برای جنوب شهر نیز زمین با کاربری آموزشی به حد کافی تأمین شده است.
معاون استاندار در تشریح دیگر اقدامات استان در زمینه توسعه و تجهیز مدارس از حذف مدارس کانکسی و استاندارد سازی سیستم های آموزشی از مهمترین اقداماتی می باشد که در استان عملیاتی شده است.
میرجعفریان متذکر شد: بعد از پایش های جامعی که صورت گرفت، آمار مدارس کانکسی استان 58 مورد تعیین شد که با حضور دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) کلنگ حذف این مدارس به زمین زده شد و به زودی شاهد بسته شدن پرونده مدارس کانکسی در سطح استان خواهیم بود .
به گفته وی؛ این اتفاق در بحث سیستم های گرمایشی غیر استاندارد نیز خواهد افتاد و به همین زودی این سیستم ها از سطح کلاس های درس جمع آوری می شوند.
معاون استاندار از نیاز واقعی استان به 10هزار و 600 کلاس درس گفت و ادامه داد: در حال حاضر 10 هزار کلاس تأمین شده و بقیه نیز در دست اجراست.
میرجعفریان ضمن تشکر از خیرین مدرسه ساز به جایگاه دستگاه های حاکمیتی در تأمین فضاهای آموزشی استان اشاره کرد و گفت: در قالب چهار تفاهم منعقد شده با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در راستای محرومیت زدایی از شهرستان های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه، تعدادی از کلاس های درس مورد نیاز تأمین می گردد.
وی در پایان از مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خواست؛ نسبت به تجهیز مدارس به سیستم های نوین آموزشی برای بهره برداری دانش آموزان از امکانات به روز اقدام نماید.
شایان ذکر است: در جریان این بازدید میدانی از تعداد 8 واحد آموزشی در دست ساخت در سطح شهر بیرجند بازدید شد.
تعداد بازدید: 178
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal