۱۳۹۹ دوشنبه ۶ بهمن
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1399/07/07 مدیران به دنبال جذب کامل اعتبارات مقابله با بیابان زایی باشند
مدیران به دنبال جذب کامل اعتبارات مقابله با بیابان زایی باشند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مدیران استان به دنبال جذب کامل اعتبارات مقابله با بیابان زایی و کاهش گرد و غبار باشند.
به گزارش روابط عمومی استاندار خراسان جنوبی؛ میرجعفریان با تأکید بر این مطلب در جلسه کارگروه مقابله با پدیده گرد و غباراستان گفت: مدیران اقدام عملی در زمینه جذب کامل اعتبارات مقابله با بیابان زایی و کاهش گرد و غبار، زمان را از دست ندهند.
وی با اشاره به این که پدیده گرد و غبار ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد، متذکر شد: نیاز است مسئولان دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش خود را برای ارائه گزارش و راه حل برای کاهش گرد و غبار، به کار گیرند.
معاون استاندار تصریح نمود: کم کردن سطح تماس خاک با هوا، توسعه پوشش گیاهی، کاشت نهال و اجرای پروژه های آبخیزداری از جمله راهکارهایی است که باید مورد تأکید قرار گیرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز با اشاره به مطالعات منشأ یابی داخلی فرسایش بادی ، توفان های ماسه و گرد و غبار کل کشور که از سال 1397 و با نگاهی همه جانبه آغاز شده، گفت: در این مطالعه زمینه آمادگی و مقابله با پدیده گرد و غبار به صورت علمی و با اولویت های مشخص شده فراهم گشته است.
اکبری افزود: بر اساس این مطالعات،19 درصد از کانون های داخلی گرد و غبار استان در وضعیت فرسایش شدید و یا خیلی شدید قرار دارند.
وی با تأکید بر این که مطالعات مذکور به عنوان ابزار مدیریتی در جهت دهی راهکارها و اقدامات پیشگیرانه، اصلاحی و احیایی مقابله با گرد و غبار در کانون ها مورد استفاده خواهد بود، گفت: سال گذشته از محل صندوق توسعه ملی در بحث مقابله با پدیده گرد و غبار بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار به محیط زیست استان اختصاص یافت که بین دستگاه های مختلف توزیع شد تا هر دستگاه به تناسب وظایف خود، اقداماتی را برای کاهش گرد و غبار انجام دهد.
شایان ذکر است: در این کارگروه هریک از دستگاه های مشمول دریافت این اعتبار به ارائه گزارش اقدامات خود در این حوزه پرداختند و عنوان شد سه دستگاه اداره کل حفاظت محیط زیست ، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان جهاد کشاورزی استان در جذب کامل اعتبارات سال 98 و اجرایی کردن تمام برنامه ها در حوزه مقابله با پدیده گرد و غبار موفق عمل کرده اند.
تعداد بازدید: 212
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal